Звід моральних цінностей - кодекс вашого життя

Звід моральних цінностей - набір правил або ж кодекс вашого життя? Ви хочете знайти простий орієнтир у житті? Використовуйте звід моральних цінностей як відправну точку.

Звід моральних цінностей - кодекс вашого життя


Чіткий звід моральних правил скласти практично неможливо, тому що кожна людина буде додавати туди свої духовні, релігійні цінності (або їх недолік).

Але це непоганий початок, і ви завжди можете додати відсутні елементи, які інтуїтивно будете вважати правильними.

Для чого потрібні моральні принципи?


Моральні принципи допомагають побудувати цивілізоване суспільство, в якому загальне благо ставиться вище, ніж особиста вигода за рахунок інших. Моральні принципи можна використовувати як орієнтир, звід правил або кодекс поведінки. Вони допомагають:
нам оцінювати наслідки наших дій, перш ніж здійснювати їх;
думати, перш ніж говорити;
і рахуватися з життям та правами інших людей.

На жаль, не кожна людина дотримується суворого або навіть нестрогого морального кодексу.

Не кожній людині пощастило отримати виховання, що передбачає сильні моральні принципи. А що ще гірше, люди можуть потрапляти у ситуації, в яких вони вибирають дії, що суперечать моралі (наприклад, це може бути війна).

Також іноді моральні цінності різних людей настільки відрізняються, що це може призводити до конфліктів.

Як ми вибираємо моральні цінності?


Моральні принципи пов'язані з тим, що турбує нас найбільше; вони залежать від виховання і особистого сприйняття того, що є важливим.

Наприклад, люди, у яких не вихована віра в те, що ВСЕ живе на землі має право на життя, можуть не замислюючись - але не зі зла - нашкодити життю тварини або рослини з особистих інтересів. Вони не прагнуть завдати шкоди, просто не вважають це важливим.

Так що важливіше всього уникати суджень про цінність інших людей. Поки ви самі не опинитеся на їх місці... намагайтеся бути відкритим до нових поглядів.

Звід моральних цінностей - кодекс вашого життя


Як жити, дотримуючись зводу моральних цінностей:


Як використовувати цей звід в житті? Додавайте потроху кожен день. Стаєте трохи більш чесним. Трохи більш турботливим. Трохи більш сміливим. Трохи більше... і так далі по пунктах кодексу.

Буде корисно вести щоденник, куди ви будете записувати добрі справи, яких раніше не робили, щоб ви бачили, що стаєте краще з кожним днем.

Будьте чесним і надійним. Утримуйтеся від брехні, зради і злодійства. Під чесністю мається на увазі чесність і перед собою, і перед іншими.

Будьте сміливим. Робіть те, що потрібно, навіть якщо в результаті вас чекають особисті неприємності або труднощі, у тому числі ризик постраждати або бути відкинутим ким-небудь.

Контролюйте себе. Управляйте своїми думками, емоціями, словами і діями - особливо коли ви схильні до стресу, гніву, емоційного потрясіння або страху.

Будьте принциповим. Будьте сміливим, відстоюючи свої переконання. Підтверджуйте слова справами; виправдовуйте довіру і виконуйте свої обіцянки.

Проявляйте турботу і співчуття. Робіть те, що в ваших силах, щоб поліпшити життя інших людей (і всього живого на планеті).

Будьте справедливим. Ставтеся до інших так, як хочете, щоб ставилися до вас. Не дискримінуйте нікого.

Прагніть до досконалості. Робіть все, що робите, найкращим чином і намагайтеся робити ще краще.

Будьте наполегливі. Розцінюйте перешкоди і невдачі як уроки.

Покращуйте світ. Шукайте шляхи поліпшення життя суспільства, сім'ї, своєї власної, країни і т. д.

Візьміть на себе відповідальність за своє життя! Віддавайте собі звіт в своїх думках, словах і діях. Знайте, що обставини, в яких ви перебуваєте - прямий результат ваших думок, слів і дій. Не звинувачуйте, не засуджуйте і не критикуйте.

Проявляйте співчуття. Дивіться на речі під різними кутами; ставте себе на місце іншої людини, щоб розуміти його і його точку зору.

Приносите користь світу. Як ви найкраще можете ділитися своїми талантами? Як ви можете покращити світ за допомогою своїх талантів, навичок, знань та ідей?

Поважайте інших. Знайте, що ваша точка зору не єдина; це лише одна з декількох мільярдів точок зору. Поважайте гідність, свободу і права інших.

Будьте терплячі. Вчіться практикувати відстрочену винагороду і насолоджуватися процесом.

Прощайте. Залишайте минулі страждання і непорозуміння позаду. Розривайте цикли, в яких ви завдаєте біль собі або іншим. Не шукайте помсти - шукайте миру.

Об'єднуйте зусилля. Будьте готові йти на компроміс заради загального блага.

Будьте вірні. Вірні своїм цінностям. Вірні своїм клятвам і обіцянкам.

Будьте хорошим другом. Особливо у важкі часи.

Будьте терпимі. Змиріться з тим, що всі люди різні, і насолоджуватися цим. Віддайте перевагу бачити в людях позитивні сторони, а не недоліки.

Поважайте свободу волі. Поважайте право кожної людини жити так, як він хоче.

Проявляйте повагу до себе. Не шкодьте своєму тілу. Намагайтеся постійно поліпшуватися.

Не шкодьте. Нікому і нічому, включаючи себе. Шануйте життя. Кожна жива істота має право на життя. Не приносьте страждань іншим живим істотам.

Будьте відкриті до всього нового. Відкрийте свою свідомість альтернативним точкам зору - з точки зору інших людей так само здаються їм вірними, як вам ваша.

Озвучуйте свою правду. Але враховуйте, що ваша правда не єдина, і правда іншої людини може сильно відрізнятися від вашої. Поважайте чужу правду так само, як і свою.

Будьте готові служити. Це не означає прислужувати перед кимось; це означає використовувати свої знання, час, навички, таланти та ідеї для покращення життя інших.

Робіть все в дусі любові. Справжня любов безумовна!

Одна з найбільших труднощів на шляху до життя у відповідності з моральними цінностями - бути відкритим новому і приймати точки зору і цінності інших людей.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове