Бойові операції на території України

БОЙОВІ ОПЕРАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ У ЗИМОВІЙ КАМПАНІЇ 1942–1943 рр.




У результаті успішного контрнаступу радянських військ під Сталінградом (операція «Уран») стратегічна обстановка на радянсько-німецькому фронті до кінця 1942 р. різко змінилася на користь РСЧА. Проте знищення оточеного під Сталінградом угруповання противника затягнулося, тут було скуто 7 радянських армій, що викликало зниження темпів розвитку наступу на південно-західному напрямі. Відтак наступна стратегічна операція («Сатурн»), яка мала на меті оточення решток німецько-італійських військ за р. Дон та з виходом радянських ударних угруповань до Ростова-на-Дону — відсічення групи армій «А» противника, яка діяла на Північному Кавказі, не була проведена у повному обсязі.

17 грудня 1942 р. війська Південно-Західного фронту розпочали наступальну операцію «Малий Сатурн», у ході якої частини 1-ї гвардійської та 6-ї армій, 17-го танкового корпусу у 20-х числах грудня звільнили північно-східну частину Ворошиловградської області з містом Мілове. Першим населеним пунктом в Україні, до якого 18 грудня 1942 р. ввійшли радянські війська, стало село Півнівка Міловського району Ворошиловградської (нині Луганської) області.

13 січня 1943 р. з’єднання правого крила Південно-Західного фронту з території Міловського району завдали допоміжного удару за планом проведення Острогозько-Россошанської операції. Результатом ударів військ Брянського і Воронезького фронтів на острогозькому і касторненському напрямах став розгром угруповання противника на Верхньому Дону й утворення в його обороні 400-кілометрового розриву від Ливни до Старобільська. Війська Південно-Західного фронту у другій половині січня ввійшли на територію Харківської області, зав’язали бої за Куп’янськ, звільнили міста Сватове, Старобільськ, Сіверськодонецьк та вийшли на рубіж р. Сіверський Донець від гирла до Лисичанська, захопивши плацдарм на його правому березі східніше Ворошиловграда.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове