Як почати нове життя
Життя - штука складна, але цікава, в ній завжди поряд добро і зло, радість і смуток, любов і ненависть. Проте, життя прекрасне саме своїм різноманіттям - ніколи не знаєш, що готує тобі завтрашній день - злет чи падіння. І якщо зараз ви переживаєте у своєму житті непростий момент, і вам здається, що життя зруйноване, незрозуміло, як жити далі.
Минуле в минулому
Людина з різних причин виявляється в безвихідних ситуаціях, для когось це смерть близької людини, розлучення, важка хвороба, втрата роботи або майна та інше. Вам зараз дуже важко, але сталося те, що сталося, і це вже в минулому. До краху призвело ланцюжок подій, тому потрібно винести уроки з того, що сталося, аби в майбутньому не наступити на ті ж граблі. Пам'ятайте, те, що нас не вбиває, робить сильнішими.
Безумовно, ви будете нескінченно аналізувати подію, звинувачувати себе або когось іншого в тому що сталося. Не думайте, що було б, якщо... Історія не має умовного способу. Людина не може змінити минуле, ніхто не знає, якщо б обставини склалися по-іншому, це було б гірше або краще для вас. Постарайтеся в думках не повертатися до минулого для самокатування, як би важко це не було. Навчіться радіти новому дню і мислити позитивно.
Корисне тренування для позитивного настрою: кожен вечір перед сном спробуйте згадати, які позитивні емоції приніс вам минаючий день.
Ваші активи
Для того щоб почати будувати нове життя, оцініть, чим ви володієте на сьогоднішній момент. Перша відповідь буде нічим, але це не так. Чоловік прожив певну кількість років, і він вже не такий безпорадний, як при народженні. Накопичений життєвий досвід, отримані професійні знання та навички, вже, виходячи з цього, можна складати план на майбутнє.
Можливо, є деякі заощадження або непотрібні речі, які можна продати, адже на початковому етапі кожна копійка на рахунку. Може бути, в минулому ви були заможною людиною або займали високий пост, але якщо зараз перед вами стоїть питання вижити - не соромтеся братися за будь-яку роботу.
Навколишнє середовище
Ви починаєте життя з нуля, але ви не один. Озирніться навколо себе, адже є родичі та друзі, є колеги чи просто знайомі. Хтось може допомогти справою, хтось радою - не соромтеся звертатися за допомогою.
З розвитком інтернету з'явилося багато сайтів, де люди групуються за інтересами - почніть спілкуватися там. Реальне та віртуальне спілкування з різними людьми дасть свої плоди, і ви отримаєте подвійну вигоду. По-перше, поділіться своєю бідою, а, як відомо, чим більшій кількості ви розповісте про проблему, тим для вас вона буде менше і менше. По-друге, допомога може прийти звідти, звідки ви її найменше чекали.
Великою підмогою на перших порах можуть бути різні соціальні служби або волонтерські програми, які допомагають нужденним з різноманітних питань. Це найчастіше безкоштовні консультації з юридичних питань, психологічна допомога, харчування і нічліг.
Окремо хочу зазначити для читачів, що спілкуючись з людьми, а особливо, коли ви в «розібраному» стані, легко напоротися на шахраїв, тому будьте пильні. Не цурайтеся приймати допомогу від сторонніх, але пам'ятайте - ніхто не допоможе вам краще, ніж ви самі.
Депресія? На неї немає часу
Без сумніву катастрофа в житті - прямий шлях до депресії. Страждати, безумовно, потрібно, але недовго, інакше депресія затягне, і потрібно вже медикаментозне лікування. Організм - це той безцінний ресурс, про який треба дбати і берегти його в будь-яких обставинах. Найчастіше в період депресії людина шукає забуття і полегшення в алкоголі, але це небезпечний шлях. І на старті нового життя він точно не помічник.
Є ще така порада: якщо вважаєш, що у тебе все погано - знайди того, кому ще гірше і допоможи йому. Вб'єш двох зайців відразу. З одного боку, зрозумієш, що у тебе не все так погано, з іншого - отримаєш задоволення від того, що допоміг ближньому, якому гірше.
Одним із способів привести думки після стресу в порядок, є заняття фізкультурою. Ще стародавні греки говорили, що в здоровому тілі - здоровий дух. А саме здоровий дух нам потрібен, щоб впорядкувати свої думки, позбутися від вантажу негативних думок, перестати нервувати і дійсно, зажити новим життям. Виберіть собі заняття по душі і темпераментом. Комусь підійдуть аеробні вправи: біг, танці, хтось знайде себе в йозі, плаванні, велоспорті, хтось в агресивних видах спорту: бокс, єдиноборства. Якщо кошти не дозволяють займатися в спортклубах - не впадайте у відчай: біг і зарядка на свіжому повітрі доступні для всіх.
У будь-якому випадку, спорт дуже дисциплінує, і, як бонус, після кожного заняття відбувається вироблення гормону ендорфіну, який називають гормоном радості. Так, після 30-40 хвилинного тренування цей корисний гормон виробляється ще протягом двох годин. Крім того, цей гормон відповідає за врівноваженість, емоційну стійкість, здатність протистояти стресам.
Перспективи
Подивіться на себе і свою ситуацію з позитивної точки зору. Багатьом людям випадає шанс почати життя з чистого аркуша? Спробувати зайнятися тим, чим ніколи не займався і довести собі, що ти чогось вартий в цьому житті. Більш того, в стресових ситуаціях часто виявляються приховані таланти, які можуть перерости в хобі, а потім і в професію.
Дайте собі психологічну установку: вірте в себе, свої здібності, якості свого характеру. Якщо ви відчуваєте, що якихось навичок вам не вистачає - почніть розвивати їх. Пізнавайте себе і навколишній світ і не бійтеся ризикувати. Пам'ятайте, краще зробити і шкодувати, ніж не зробити і жаліти.
Будьте впевнені й діяльні, тоді у вас без сумніву вийде почати нове життя, навіть якщо це станеться не з першої спроби.
Пам'ятаєте, як сказав хтось з великих людей: «Життя - це чудова пригода, варта того, щоб заради удач терпіти і невдачі».
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.