Як любов впливає на наш мозок



Як наш організм реагує на любов?

Коли в серці входить любов - серце мліє, душа співає ... Ну а що ж відбувається з мозком закоханого? Ті, хто пережив це сильне почуття, знають - з думками і відчуттями в цей час відбуваються серйозні зміни. Але які саме?

Ми зараз розповімо вам про зміни, які відбуваються в нашому головному мозку тільки в період, коли ми відчуваємо закоханість.

Любов - це наркотик?

Не дарма почуття любові порівнюють з наркотиком. Вчені досліджували стан мозку людини за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), а також із застосуванням інших можливостей сканування мозку, і виявили, що на початковому етапі відносин людський мозок зазнає ті ж процеси, що і у наркоманів.

При скануванні мозку закоханих, у яких почуття зародилося недавно, дослідники виявили підвищення активності в двох областях головного мозку. Так звані вентральна область покришки і хвостате ядро - основні частини системи гіпоталамуса, які виділяють нейрогормон дофамін - гормон радості, - який надходить в інші відділи головного мозку, викликаючи почуття задоволення, ейфорії.

Порушення вентральної області покришки, як правило, пов'язують з залежністю від нікотину, алкоголю, героїну - коли людина отримує дозу одного із зазначених речовин, у нього відбувається викид дофаміну.

Таке ж почуття ейфорії і задоволення внаслідок викиду дофаміну, що й при вживанні наркотика у наркозалежних, отримують і ті, хто відчуває почуття закоханості.

Стан в організмі, який з'являється на початковому етапі відносин закоханих, на думку вчених, не є стабільним, постійним відчуттям. Воно ближче до прагнення задовольнити фізіологічну потребу, таку як спрагу або голод, правда, з тією різницею, що потребу цю практично неможливо задовольнити.

В такому стані людина потребує присутності коханої людини знову і знову, і саме тому закоханим фізично важко перебувати далеко один від одного. Вони починають відчувати справжні ломки, як у наркоманів, які давно не отримували свою дозу наркотику.

Закохані думають не про себе, а відразу про двох

Замість звичайних роздумів про себе як про одну особистість, замість стандартного "я", закоханий починає думати одночасно про себе і об'єкт свого кохання як про єдине ціле - про "ми".

Як і чому це відбувається? Наукові дослідження виявили - ті, хто більше використовує займенники "я", "мій", "мої", виявляють велику схильність до депресивних станів, ніж ті, хто частіше вживає слова "ми" і "наше". І ці спостереження зайвий раз доводять, що любов робить людину кращою ще й фізично, зміцнюючи його психічний стан.

Взаємне любовне почуття до сих пір залишалося маловивченим. До спостереженнями за щасливими закоханими варто додати, що при цьому все життя, як здається, сходиться в одну точку, зосереджуючись на одній людині. Закоханий відчуває почуття ейфорії в його присутності або навіть при отриманні від нього повідомлення, обидва намагаються проводити поруч якомога більше часу, ви не бачите недоліків, бачачи тільки одні позитивні якості.

Раніше дослідників більше цікавило почуття нерозділеного кохання, відповідно, стикалися в основному з негативними сторонами любовних переживань, так як шукали шлях, як вилікувати від супутніх нерозділених почуття відчуттів депресії, роздратованості.

Тому так мало інформації про причини і наслідки радості і щасливих відчуттів, якими наповнені щасливі закохані. Як бачимо, сучасні дослідження доводять, що щаслива взаємна любов не тільки наповнює людей радістю, активізуючи вироблення дофаміну, а й зміцнює їх здоров'я, психічний стан.

Відповідно, на основі взаємної любові закохані пари сприяють збільшенню тривалості життя, активізації роботи мозку, зміцненню психічного здоров'я.

Закохані більше довіряють людям

У відносинах між закоханими важливе місце займає довіра і взаємна підтримка. І наш мозок намагається всіма способами цьому сприяти.

Як показали дослідження головного мозку закоханих за допомогою МРТ, активність мозку зазнає і інші зміни. При закоханості значно знижується активність лобових часток, які відповідають, в числі іншого, за судження і критику.

Закоханий менше критикує і більше довіряє, причому це відношення поширюється не тільки на об'єкт пристрасті, а й на інших людей.

Закохані рідше відчувають стрес

Мозок людини не забуває позитивні відчуття, викликані першими дотиками коханої людини.

Разючий наступний факт: навіть якщо ми всього лише беремо свого улюбленого за руку, - навіть цей простий жест здатний захистити і вас і його (якщо він також закоханий в вас) від стану стресу, навіть знизити артеріальний тиск і навіть зробити менш інтенсивним почуття болю.

Закохані відчувають себе в цілковитій безпеці

Відносини між закоханими дуже нагадують взаємозв'язок, що виникає між матір'ю і дитиною. Як наслідок, всередині нашого мозку включається так звана "внутрішня дитина", завдяки чому ми починаємо відчувати відчуття, знайомі тільки в дитинстві - незрозумілий спокій, відчуття повної безпеки.

В ході досліджень було також продемонстровано, що, коли людина закохана, помітно знижується активність тих областей мозку, які відповідають за негативні емоції - страх, емоційну нестабільність, відчуття тривоги.

Як бачимо, любов - настільки прекрасне почуття, що здатне подарувати людині не тільки ейфорію, а й психічне та навіть фізичне здоров'я - адже негативні емоції здатні викликати хвороби.

Однак варто підкреслити, що позитивні, творчі реакції організму супроводжують тільки взаємне любовне почуття.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове