Рання вагітність
Ранньою вважається вагітність, яка настає у дівчат 13-17 років. За даними статистики в такому віці в більшості випадків все закінчується абортом. У приклад можна привести наступні цифри: з 100 вагітних дівчаток підліткового віку 70 роблять аборт, 15 народжують і у 15 трапляється викидень. Ще більш сумним фактом є те, що чверть дівчаток-підлітків переривають вагітність набагато пізніше (на 22 - 27 тижні), ніж це дозволено (до 12 тижнів).
Оскільки в такому молодому віці організм ще й сам повністю не сформувався, то не дивно, що пологи в такому випадку проходять вкрай важко і стають причиною загибелі більше мільйона немовлят на рік. Нерідко при пологах гинуть і молоді мами.
У добре розвинених країнах найбільше в ранньому віці народжують підлітки США, Росії та Нової Зеландії. Південна Корея, Японія та Нідерланди відзначилися найменшим числом підліткових пологів.
Чим менше вік вагітної жінки, тим більшому ризику вона піддає своє здоров'я (а іноді і життя) і здоров'я майбутнього малюка. У ранньому віці істотно підвищується ймовірність того, що виносити дитину не вдасться. Крім того при вагітності у віці від 13 до 16 років набагато частіше виникає ризик плацентарної недостатності, з'являється загроза переривання вагітності, анемія, токсикоз, а при пологах фіксується найвищий рівень смертності молодих матерів.
Рання вагітність також може призвести до порушення будови кісток у вагітної, причиною чого служить той факт, що кальцій необхідний для формування кісток дитини, внаслідок чого матері може його не вистачати.
Відмінною рисою підліткової вагітності є також те, що діти народжуються з невеликою вагою і рівень смертності серед таких дітей у два рази більше, ніж серед малюків жінок дітородного віку. До того ж серед дітей підлітків на 11 % більше таких, які народжуються вже з певними аномаліями.
Вагітність - це такий період, коли в організмі майбутньої мами відбувається досить багато складних процесів, які забезпечують правильний внутрішньоутробний розвиток плоду, готують організм до майбутніх пологів і годівлі грудьми. Всі ці процеси важко проходять навіть у деяких дорослих здорових жінок, не кажучи вже про організм підлітка, в якого ще відбуваються процеси формування деяких тканин і органів.
З настанням вагітності більш активно починають працювати всі залози внутрішньої секреції, що забезпечують розвиток плоду і відповідні зміни в організмі майбутньої мами. Підвищується обмін речовин і збільшується кількість споживаного кисню, а це в свою чергу підвищує навантаження на внутрішні органи.
Під час вагітності в організмі накопичуються такі речовини, як азот (відповідає за синтез білка), жири (використовуються для формування тканин плоду), залізо (необхідно для кровотворення), калій (потрібно для забезпечення роботи серцевого м'яза), а також безліч інших мікроелементів (як, наприклад, кобальт, мідь тощо). З-за того, що мікроелементи затримуються і накопичуються в організмі, в ньому затримується і вода, настільки необхідна для повноцінного розвитку плоду і також чинить додатковий тиск на внутрішні органи.
Найбільше навантаження, яке з'являється під час вагітності, припадає на серцево-судинну систему, оскільки в даний період збільшується обсяг циркулюючої крові, а також відбувається збільшення об'єму матки, у якої є власний, досить потужний, кровообіг. У свою чергу, збільшення обсягу перероблюваної крові сприяє підвищеній роботі нирок і печінки.
Однак, незважаючи на все перераховане вище, найбільші зміни зачіпають статеві органи породіллі. Її матка істотно збільшується в розмірах за рахунок того, що м'язові волокна ростуть (це відбувається з-за того, що в них збираються речовини, які відповідають за енергетику скорочення м'язів при пологах), у слизовій оболонці матки збільшуються залози, кровоносні і лімфатичні судини, а також елементи нервової системи.
Таким чином, рання вагітність дуже небезпечна для ще несформованого організму. І щоб уникнути небажаних наслідків після аборту або при пологах, краще всього зробити все, щоб не допустити цього.
- Народні прикмети для зачаття
- Материнство і розвиток дітей
- Здоров'я майбутніх батьків - запорука здоров'я їх майбутньої дитини
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.