Боротьба організму з кровотечею

Розглядаючи під мікроскопом забарвлений мазок (крапля крові, розмазана по склу) крові людини, можна побачити, що, крім еритроцитів і лейкоцитів, в ній є подекуди поодинокі, подекуди зібрані в купки дрібні утвори (діаметром 2-3мк.), густо заповнені червонувато-фіолетовою зернистістю. Це третій формений елемент крові – кров’яні пластинки, або тромбоцити. В 1 мм3 крові здорової людини міститься 150-350 тис. тромбоцитів. Вони активні учасники процесу зсідання крові, тобто утворення згустку, що закупорює отвір в ушкодженій кровоносній судині. Якби при пораненні кровоносних судин кров не зсідалася і утворений згусток не закупорював отвору, то будь-яка рана або глибокий укол загрожували б людині смертельною кровотечею. Так і буває при деяких рідкісних захворюваннях, зв’язаних з порушенням зсідання крові. Проте у здорової людини цього ніколи не буває, і ось чому.

Як тільки кров починає витікати з ушкодженої судини назовні, розчинений в її плазмі білок фібриноген переходить у нерозчинний стан – фібрин і випадає у вигляді щільних ниток. Нитки фібрину утворюють згусток. Цей згусток – тромб закупорює отвір в ушкодженій судині, і кровотеча припиняється.

Але природний процес зсідання крові захищає людину від втрати крові лише в тому разі, коли уражено невелику судину. Поранення великих кровоносних судин (особливо артеріальних), в яких кров тече під великим тиском, вимагає негайної медичної допомоги, бо втрата людиною близько половини всієї крові смертельна.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове