Чаша терпіння

Чаша терпіння


Напевно кожен з вас знає, що таке чаша терпіння. Але при цьому ніхто не знає, який її обсяг. На жаль, немає такого числового виразу, яким можна було б записати. І немає такої формули, за якою можна було б вирахувати межу, при якому ця чаша переповнюється. А шкода, таким чином можна було б уникнути безлічі нервових зривів, емоційних сплесків, слізних істерик, впадання в депресію і інших реакцій людської психіки на переповнення цієї горезвісної чаші терпіння.

Мені вона видається такою собі посудиною, яка знаходиться всередині мене, і все негативне, що трапляється зі мною, потрапляє в неї. Неприємні висловлювання на мою адресу, конфліктні ситуації, дрібні і великі неприємності, які трапляються як зі мною, так і з тими, хто мені дорогий, нерозуміння і непорозуміння, образи, розчарування, сварки і суперечки. Та хіба мало чого може потрапити в цю чашу. І відчуваю: все - межа. Зараз вибухну і виплесну нагромаджене, тому що все вже б'є через край. А через якийсь час переконуюся, що туди входить ще і ще, і ще...Часом мені здається, що вона може розтягуватися до немислимих розмірів.

Я вважаю, що у кожної людини свій обсяг цієї чаші, в залежності від його психотипу, від рис його характеру та інших індивідуальних особливостей. У людей вибухових, невгамовних і гіперемоціональних вона настільки мала, що переповнюється блискавично.

У людей з більш стійкою психікою, які можуть контролювати свої емоції і залишати всі переживання в собі, чаша терпіння досить велика. Вони можуть місяцями, а то й роками, накопичувати в собі всі образи, всі гіркоти, весь негатив, не даючи їм виплеснутися у вигляді неприборканих емоцій. Але якщо вже сталося так, що чаша переповнена, шквал накопиченого накриє вас з головою, і від звичної стриманості не залишиться і сліду. А потім знову тиша та гладь, до наступного переповнення.

А є так звані «пофігісти», що володіють воістину гумовою чашею, здатної збільшуватися до неймовірних масштабів і при цьому ніколи не бути не тільки переповненій, але не бути заповненою навіть на половину. Їм все настільки фіолетово, що протягом всього свого життя вони можуть бути стриманими і не проявляти жодним чином своїх почуттів та емоцій.

Думаю, якщо ви згадайте всіх своїх рідних, близьких і знайомих людей, то без вагань зможете віднести їх до якого-небудь типу.

Медики стверджують, що шкідливо накопичувати в собі негативні емоції, від них треба позбавлятися негайно. І в цьому випадку нестримані люди виграють, тому що так і роблять. А ось більш статечні не можуть дозволити собі такої розкоші, і носять в собі важкий емоційний вантаж.

Для них, мабуть, найкращим виходом може стати тимчасова самотність. Що б залишитися наодинці з собою і зробити все, що забажає душа. Поплакати, покричати, побити кулаком об стіну, або просто розслабитися і помедитувати. Для мене таким пристанищем спокою завжди був ліс. Коли ставало несила, я йшла туди за заспокоєнням, і поверталася оновлена і просвітлена, з спустошеною чашею і почуттям неймовірного полегшення.

Не доводьте свою чашу терпіння до переповнення, звільняйте її по мірі необхідності. Адже все погане, що ви носите в собі, підриває не тільки вашу нервову систему, але і ваш імунітет. Звідси, як наслідок, нежить, ангіна та ряд простудних захворювань. Всі хвороби - від нервів: пам'ятайте про це!

Будьте здорові фізично і духовно, і нехай якомога менше негативу осідає у вашій чаші.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове