«Успіх» - від слова «встигнути»?
Не знаю, як ви, а я дуже хочу бути успішною. Для мене це важливо, і я докладу до цього всіх зусиль. От тільки мої зусилля для багатьох видаються дивакуватими - я бігаю, як заведена і переробляю за тиждень стільки справ, що сама дивуюся: «Невже у добі 24 години всього?» А іноді в розпал напруженої підготовки проекту я лягаю на диван слухати музику або йду гуляти по улюблених місцях в місті, неспішно поїдаючи морозиво, або годинами балакаю з друзями про все на світі і випиваю літри чаю.
І якщо в такий час запитати мене: «Це що, теж сприяє твоєму успіху?», я цілком серйозно відповім «Так!»
Взагалі тема успіху сьогодні популярна - сотні книг, статей розкажуть вам, «як встигати більше за той же час», «як стати лідером», «як позбутися від ліні», «як почати діяти». Загалом «як бігти вперед швидше і ефективніше».
І все це виглядає цілком логічним. На перший погляд, «успіх» - від слова «встигнути», тобто рухатися достатньо швидко, щоб досягти кінцевої мети до наміченого часу.
Простий приклад. Якщо ти не поспішиш з ранковими зборами, можна не встигнути на роботу. Якщо не поспішиш купити путівку, є ймовірність не встигнути в подорож своєї мрії. Якщо не поспішиш відкласти роботу до завтрашнього дня, то не встигнеш до часу в дитячий садочок і твоя дитина буде нудьгувати на самоті, коли всіх вже розібрали по домівкам.
Ми стикаємося з цим «встигнути» кожен день. І коли встигаємо, рухаємося швидко, то відчуваємо, що сьогоднішній день був успішним.
Але я пропоную уважніше придивитися до слів «успіх», «встигнути». Що вийде, якщо прибрати «у»? Залишиться «спіх». Тобто дозрівати.
И тут поспіх якраз ні до чого. Для того, щоб продукт дозрів (кавун, наприклад), потрібен певний строк. І ми знаємо, що кращі кавуни (в нашому регіоні, в кінці серпня-вересні. А якщо нам продають його в липні, то є велика підозра - а чи не «накачали його хімікатами»?
Зараз багато хто з нас, які прагнуть до успіху, схожі на підкачані хімікатами кавуни - утрамбовуємо в себе тонни книг, тренінгів, вебінарів, майстер-класів. Поспішаємо зробити більше і швидше. І зовсім не робимо зупинки, щоб все корисне, що потрапляє в нас, закріпилася там, дало паростки і допомогло нам дозріти і змінити своє життя.
Зупинки, уповільнення, відпочинок абсолютно необхідні нам так само, як і активні дії. А в світлі нашого способу життя - необхідні навіть більше. Бо ми чудово уявляємо, що таке «напружитися і робити» (копати, дзвонити, проводити, домовлятися і т.д.).
Давайте навчимося, як це «напружитися і НЕ робити». Не робити нічого з звичайного набору «для успіху зовсім необхідно...».І в цей час не робити практично нічого. Всього лише:
- слухати музику;
- пити чай;
- неспішно говорити про все;
- гуляти і дивитися по сторонам;
- малювати;
- і займатися іншими непрактичними речами.
І робити так, щоб всі ці, на перший погляд, «не результативні» речі приводили вас до успіху. До вашого особистого. Ну і громадського теж, якщо вам це важливо.
Звичайно, тут є особливості. Повірте мені, для того, щоб нічого НЕ робити зі списку важливого, термінового і потрібного, деколи зусиль потрібно більше, ніж для того, щоб все це зробити.
Але важливо почати. Можна прямо сьогодні.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.