Грім серед ясного неба, або що робити, якщо настала незапланована вагітність
У старовину на Русі говорили: «Хата дітьми весела», і адже насправді, велика кількість дітей в сім'ї, в ті далекі часи було нормою. Здорові заміжні жінки народжували по дитині кожні 1-3 роки, бо іншого виходу у більшості просто не було - контрацепцію тоді ще не винайшли, а виробництво аборту було дорогим заходом, до того ж дуже небезпечним.
З плином часу все змінилося, більшість сучасних пар воліють народити одного-двох дітей, знаючи, що зможуть забезпечити їх усім необхідним для повноцінного життя, вивести в люди. З'явилася можливість планувати народження дитини, застосовуючи контрацепцію, і все б нічого, але навіть зараз, на жаль, жодний засіб контрацепції, крім хірургічної стерилізації, не дає 100% гарантії, і проблема раптової незапланованої вагітності може торкнутися кожну жінку, яка живе статевим життям. Що ж робити, якщо Ви підозрюєте у себе вагітність при тому, що це зовсім не входить у Ваші плани?
По-перше, спробуйте заспокоїтися. Виявивши дві смужки на тесті, не варто панікувати. Відвідайте лікаря, адже тільки лікар напевно діагностує вагітність, та й то це можливо зробити за термін 6-7 тижнів, тобто приблизно після 3 тижнів затримки. На ранньому терміні, тобто після декількох днів затримки діагностувати незаплановану вагітність можливо тільки за допомогою УЗД. Хибнопозитивний тест на вагітність - не така вже рідкість, дві смужки можуть бути наслідком застосування оральних гормональних контрацептивів або проблем з яєчниками.
Якщо незапланована вагітність підтвердилася, не поспішаєте записуватися на аборт, заспокойтеся, добре подумайте на самоті. Навіть якщо Вам здається, що народжувати Ви ні при якому розкладі не збираєтеся, все одно спробуйте оцінити ситуацію з тієї точки зору, немов плануєте вагітність зберегти. Проаналізуйте, що б могло завадити особисто Вам зберегти незаплановану вагітність:
1. Батько дитини. У яких стосунках Ви з цим чоловіком? Може, це Ваш чоловік, постійний коханець, або є кілька кандидатів на цю роль, з якими вже нічого не пов'язує, окрім спогадів? Самі розумієте, що зважитися народити нехай і незаплановану дитину набагато простіше будучи заміжньою і вагітною від чоловіка, ніж будучи самотньою. Якщо у вас не вирішене квартирне питання, можливо, варто задуматися про іпотеку для молодої сім'ї.
2. Наявність або відсутність дітей. Можливо, у Вас вже є дитина або навіть не одна? В такому випадку, швидше за все, до вагітності Ви не зацікавлені, адже народити дитину - не така вже проблема, але її потрібно ще й виростити, виховати! А це і час, і сили, і гроші, які Ви вже в достатній кількості витрачаєте на благо своїх дітей. У той же час, якщо дітей у Вас немає, то чому б не розглянути варіант збереження незапланованої вагітності? Адже хто знає, чи зможете Ви завагітніти потім ще, може бути цей шанс народити - Ваш останній.
3. Стан здоров'я. Можливо, Ви страждаєте якимись хронічними захворюваннями або аномаліями будови статевих органів і тазу, які можуть зробити виношування і народження дитини скрутним або небезпечним для вашого здоров'я? Адже в час, в тому числі, незапланованої вагітності загострюються багато хронічних захворювання, часто слабшає імунітет, але колосально підвищується навантаження на весь організм. Або ж у вас є захворювання, що можуть передатися дитині? Цьому питанню треба приділити особливу увагу.
4. Ваш спосіб життя ДО і ПІСЛЯ зачаття. Як Ваш спосіб життя може відбитися на розвитку ембріона, який дуже чутливий до всіх речовин, що надходять в організм матері, особливо в перші 12 тижнів свого існування - найвідповідальніший період, протягом якого відбувається закладка і формування всіх життєво важливих органів, формується плацентарне коло кровообігу, ембріон набуває людські риси - формуються зачатки носа, очей, ротової порожнини, вух, пальців рук і ніг. Куріння, прийом алкоголю, наркотиків, деяких лікарських засобів, а так само перенесені захворювання в цей період можуть стати причиною вроджених аномалій розвитку: як вад розвитку внутрішніх органів, так і зовнішніх каліцтв, деформації черепа і кінцівок. Тому в разі незапланованої вагітності гранично чітко спробуйте згадати, що мали місце в Вашому житті будь-якої з перерахованих факторів в останній місяць? Можете звернутися за консультацією до лікаря, бо тільки лікар зможе сказати точно, який ризик негативного впливу на ембріон в конкретній вашій ситуації.
5. Ваш вік. Оптимальним віком для народження дитини вважається період від 18 до 24 років, і якщо Ваш вік далеко виходить за ці рамки - задумайтеся. Пологи у занадто юному або зрілому віці чреваті наслідками, хоча завжди бувають винятки з правил, і часом можна спостерігати народження розвинених здорових немовлят у 13-річних дівчаток або 45-річних жінок, при тому, що здоров'я жінок небезпеки не підлягає. Тут важливу роль відіграє соціальний фактор - для виховання дитини, як вже згадувалося, потрібні величезні витрати сил, енергії, так само матеріальні витрати, а це, часом, не під силу дівчаткам-підліткам або жінкам у віці.
Отже, хто б що не говорив, а вирішувати - залишити дитину при незапланованої вагітності чи ні - належить тільки Вам, ця стаття лише дає їжу для роздумів. Будь ласка, нікого не слухайте, думайте своєю головою, адже від Вашого вибору, яким би він не був, залежить дуже багато Вашого і лише Вашого подальшого життя! Якщо Ви все ж зважитеся на аборт, то пам'ятайте, що це небезпечна процедура, виробництво якої може спричинити розвиток ускладнень, захворювань і привести до безпліддя, навіть при використанні сучасного обладнання і препаратів такий ризик залишається. Робіть аборт тільки в перевірених ліцензованих медичних установах на якомога більш ранньому терміні, це дозволить знизити ризик ускладнень. Якщо є можливість, застосовуйте метод медикаментозного або вакуумного аборту, що є менш травматичним способом переривання вагітності, ніж хірургічне вискоблювання.
Якщо у Вас все більш-менш впорядку, Ми рекомендуємо Вам залишити дитину. Адже для чого ми прийшли на цей світ? Хіба не для того, щоб дати Нове життя. Аборт - це вбивство. І Ви вбиваєте не ворога, а частинку себе.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.