The Guardian: Кримська криза викликана лицемірством Заходу

"Дипломатичні заяви відомі своєю нещирістю і подвійними стандартами. Але західна критика російського вторгнення в Крим досягла нових висот самопародії", - пише Шеймес Мілн в матеріалі для The Guardian.

The Guardian: Кримська криза викликана лицемірством Заходу


Західні держави також зіграли ключову роль у створенні кризи в Україні, переконаний автор статті.

"США і європейські країни відкрито підтримували акцію протесту, щоб повалити корумпованого, але законно обраного Віктора Януковича і його уряд, які були викликані розбіжностями з приводу безкомпромісного договору з ЄС, що виключає економічну асоціацію з Росією", - пояснює він.

За словами автора, участь фашистів у демонстраціях перебільшено російською пропагандою, однак реальність викликає достатнє занепокоєння, не вимагаючи гіпербол.

Праворадикальна партія "Свобода", засуджена Європарламентом за "расистські та антисемітські погляди", отримала п'ять міністерських посад в новому уряді. Лідер ще більш екстремістського "Правого сектора", додає колумніст, тепер є заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України (автор помиляється: Ярош не отримав посад у владних структурах України).

У більш тривалій перспективі криза в Україні - це продукт розпаду Радянського Союзу, переконаний Мілн.

США і їх союзники з тих пір невпинно розширювали НАТО аж до російських кордонів. "Угода про асоціацію з ЄС, яку спровокувала українська криза, також включало статті про інтеграцію України в оборонну систему ЄС", - нагадує автор статті.

На цьому тлі чи варто дивуватися, що Москва прийняла заходи, щоб запобігти рішучому відходу Києва в Західний Табір, особливо враховуючи те, що єдина велика військово-морська база Росії до незамерзаючих водах розташована в Криму, пише журналіст.

"Очевидно, що виправдання Путіним вторгнення - "гуманітарний" захист російських і звернення поваленого президента - ненадійні з юридичної та політичної точок зору... Консервативний націоналізм Путіна або його олігархічний режим також не користуються широкою міжнародною підтримкою", - вважає Мілн.

Тим не менш, роль Росії хоч якоїсь противаги односторонньої влади Заходу, безумовно, користується попитом, додає він.

"На щастя, поодинокі постріли, зроблені російськими силами на даний момент, були направлені в повітря. Проте небезпека ескалації іноземного вторгнення очевидні. Замість цього необхідно узгоджене врегулювання на Україні, що має включати в себе широку опору і очищений від фашистів уряд у Києві, федеральну конституцію, яка гарантувала б регіональну автономію, економічну підтримку, яка б не розорила більшість громадян, і шанс для населення Криму вибрати власне майбутнє", - резюмує автор.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове