The Wall Street Journal: США і Європа затримують введення санкцій для Росії з-за України

The Wall Street Journal: США і Європа затримують введення санкцій для Росії з-за України


"Сімка" обіцяє діяти швидко, але не називає ні час, ні ціль.

Лідери США і Європи в п'ятницю з усіх сил намагалися подолати розбіжності з приводу того, як розширити санкції проти Росії, так як затримка з санкціями, за словами української сторони, додала впевненості Москві в продовженні розпалювання сепаратистських настроїв на сході країни.

В результаті розмови Президента США Барака Обами з лідерами Великобританії, Франції, Німеччини та Італії, який відбувся в п'ятницю, учасники прийшли до висновку про необхідність вжиття заходів.

В кінці дня країни "Сімки", в яку входять також Японія і Канада, зробили заяву, що вони будуть діяти швидко для введення додаткових цілеспрямованих санкцій. Але не були названі ні час, ні позначені цілі.

Раніше американські і європейські офіційні особи заявили, що були виявлено зони найбільшого впливу і запропонували для введення в понеділок нові санкції.

"Враховуючи актуальність забезпечення умов для успішного і мирного демократичного голосування на президентських виборах в Україні в наступному місяці, ми взяли на себе зобов'язання діяти негайно для активізації цільових санкцій і заходів по посиленню наслідків для Росії за свої дії", - йдеться у заяві "Великої Сімки".

Російські офіційні представники заявили, що санкції є контрпродуктивними і відмовили їм у їх ефективності.

Затримка з санкціями сталася на тлі подальшого погіршення ситуації у Східній Україні, де група військових спостерігачів від Організації з безпеки і співробітництва в Європі була взята в заручники проросійськими бойовиками.

Американські офіційні особи повідомили про збільшення російської військової діяльності. Полковник Стів Уоррен, прес-секретар Пентагону, заявив у п'ятницю, що російські повітряні суда входили в повітряний простір української сторони кілька разів за останні 24 години. "Ми закликаємо росіян вжити негайних заходів до деескалації ситуації", сказав він.

Високопоставлений французький чиновник також попередив, що зосередження уваги на санкції відволікає Захід від більш необхідного завдання: переконати проросійських бойовиків на сході України скласти зброю.

Розбіжності між американськими і європейськими чиновниками зосереджені навколо суми фінансового збитку, який можна нанести Володимиру Путіну і російській економіці.

Білий дім працює в напрямку підготовки санкцій для високопоставлених чиновників в уряді Путіна, а також бізнес-лідерів і їх компаній, близьких до Путіна. Європа, проте, як і раніше неохоче погоджується на санкції для керівників або фірм з-за своїх зв'язків з Путіним, воліючи зосереджуватися на державних чиновників.

Так, європейський представник, який брав участь в обговореннях, сказав, що європейське законодавство ускладнює накладення санкцій на приватних осіб лише з-за звинувачень в корупції або незаконних ділових операціях.

Ні США, ні Європа, тим часом, ще не готові до прийняття більш широких санкцій, які можуть бути орієнтовані на цілі сектори російської економіки, як того вимагало керівництво уряду України.

За словами американських чиновників, слабка економіка Росії вже відчуває вплив санкцій в якості міжнародної відповіді.

Підтверджуючи цю точку зору, Центральний банк Росії підвищив ключову процентну ставку в п'ятницю після того, як рейтингове агенство Standard & Poor знизило борговий рейтинг країни на один щабель, і тепер один пункт відокремлює від небажаного рівня.

"Росія дуже вразлива", сказав офіційний європейський представник.

Обама сказав на прес-конференції в Сеулі (Південна Корея), що він вже почав закладати основу для більш широких галузевих санкцій, але буде реалізовувати цей параметр тільки в тому випадку, якщо ситуація в Україні ще більше погіршиться.

"Ми будемо продовжувати тримати деякі стріли в нашому сагайдаку", - сказав він під час відвідування Південної Кореї в рамках свого туру по чотирьом країнам Азії.

За словами Обами, очевидно, що навіть більш серйозні санкції не можуть змусити Путіна змінити курс. Попередні американські і європейські санкції були спрямовані на десятки українських і російських громадян і кілька компаній, які мають зв'язки з Путіним.

Американські офіційні особи заявили, що вони вже визначили список російських і українських осіб, які замішані, за словами Вашингтона, в дестабілізації ситуації навколо тимчасового уряду в Києві.

Українські чиновники наполягають, щоб Білий Дім ввів більш руйнівні санкції, які вдарили б по великих секторах російської економіки, в тому числі фінансового, оборонного та енергетичного.

Європейський союз, який вже наклав санкції на більш ніж 30 лідерів Кремля і проросійських українців, планує ввести санкції ще для більш ніж 15 осіб. Санкції для останніх були припинені, щоб побачити, чи здійснюється деескалація напруженості згідно з угодою 17 квітня в Женеві, але можуть набрати обертів, якщо ЄС визнає угоду невиконаною.

"Наші дії дуже залежать від конкретної ситуації", - сказав Майкл Манн, прес-секретар ЄС із зовнішньої політики.

Він додав: "На жаль, останні події ... дійсно вказують, що в деяких випадках не всі прагнуть до дотримання Женевської угоди."

Представники ЄС стверджують, що якщо Москва і далі буде загострювати напруженість, то вони будуть вводити більш широкі економічні санкції. Чиновники розглядають варіанти, згідно з якими буде введена заборона на імпорт таких російських товарів, як алмази, добрива, нафту і газ. Заходи також можуть бути орієнтовані на ключові види експорту з ЄС до Росії, наприклад, високоточне устаткування для енергетичного сектору Росії.

Але кожна держава-член лобіює в ЄС недопущення санкцій, від яких особливо постраждали б їх економіки. Для країн Східної Європи, це може бути експорт російського газу, на частку якого в деяких країнах припадає 100% поставок. Бельгія намагається не допустити обмежень на імпорт російських алмазів, побоюючись, що це може нашкодити Антверпену, провідному світовому алмазному торговому центру.

В ході телефонної конференції у п'ятницю, західні лідери погодилися, що Київ зробив кроки щодо виконання Женевської угоди, на відміну від Москви.

Представники "Білого Дому" заявили, що світові лідери зійшлися на думці, що Росія не зробила відкритих кроків на виконання угоди в Женеві, не змогла закликати збройних проросійських сепаратистів звільнити адміністративні будівлі в Україні та "продовжує нагнітати обстановку за допомогою різких висловлювань та погрожуючи військовими навчаннями на кордоні з Україною".

П'ятірка лідерів також повідомила, що Росія як і раніше може уникнути додаткових санкцій у разі якнайшвидшого виконання умов угоди у Женеві.

У Берліні канцлер Німеччини Ангела Меркель у п'ятницю пригрозила Росії додатковими санкціями щодо посадових осіб.

Перед зустріччю з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском, пані Меркель заявила, що під час ранкової телефонної розмови з Путіним вона сказала Путіну, що прихильність Росії Женевським угодам не є очевидною.

"Росія можливо або могла б закликати українських сепаратистів до мирного рішення", - сказала пані Меркель. "Передумови до цього, правда, досі не з'явилися. Тому ми повинні діяти."

За її словами, вона все ще налаштована на продовження дипломатичного процесу з Кремлем.

"З іншого боку, при відсутності позитивних результатів, ми повинні думати і будемо думати про санкції", - сказала Меркель, вказавши в якості можливих дій заморожування активів і заборону на в'їзд деяких російських і українських посадових осіб.

У Лондоні, прес-секретар прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона заявив, що п'ять лідерів країн "тримають двері відчиненими на випадок можливості дипломатичного вирішення цієї кризи", але додав: "У разі відмови Росії підтримати процес, разом з іншими лідерами G-7 та європейськими партнерами повинно бути реалізовано розширення поточних цілеспрямованих санкцій".


Colleen Mccain Nelson, Stacy Meichtry and Jay Solomon, The Wall Street Journal

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове