Алергія родом з дитинства
Схильність до алергії дістається у спадок. Для того, щоб перевірити, передалася вона малюкові чи ні, є декілька вірних способів
Домашній аналіз на харчовий алерген
Запідозривши у малюка харчову алергію, на час вилучіть з його раціону один з алергенних продуктів. Наприклад, молоко. Тиждень не давайте йому нічого молочного, а потім, коли прояви алергії зникнуть, проведіть провокацію - напоїть його молоком. Воно? Якщо висип або почервоніння після вилучення залишилися на місці - не воно. Вилучати наступного підозрюваного.
Лабораторні аналізи
Аналіз крові на алерген
Для цього аналізу у пацієнта береться кров, після чого з'ясовується, чи міститься в ній антитіла до можливого провокатора алергічної реакції.
На відміну від шкірних проб, це не викликає алергічної реакції. Крім того, стан і вік пацієнта не можуть вплинути на результат. Тому аналіз крові на алерген робиться навіть немовлятам.
Шкірні проби на алерген
На злегка пошкоджену шкіру в області передпліччя наноситься незначні дози алергенів, тут же ( на місці ) протягом півгодини перевіряється реакція на них. Це дуже наочний тест, що дає цілком вичерпні результати. Але він не рекомендується непосидючим громадянам і дітям до 3 років. Крім того, шкірні проби неможливо ставити при наявності запальних процесів в організмі.
Факт. Наші бабусі називають діатезом алергічну висип, яка виникає на щоках дітей першого року життя. Але це не так. Діатез - це схильність до алергії, а висип - безпосередній прояв алергічної реакції.
Рейтинг алергенів
Виникнення алергічної реакції на що-небудь залежить від багатьох чинників, не всі з яких досі відомі науки. З відомих - генетична схильність, спосіб життя людини і регіон проживання. Так як в різних регіонах алергени нерідко відрізняються.
Наприклад, ще недавно у нас, на відміну від США, кукурудза і соя не вважалися алергенними і нерідко призначалися лікарями в якості дієтичного харчування. Однак за останній час алергенність сої зросла з 1% до 22%
А адже соя є компонентом більшості продуктів, майже або повністю готових до вживання. Не дуже зрозуміла ситуація і з генномодифікованої їжею. Але при цьому є абсолютно чіткий список провокаторів алергії, характерних для України.
Харчові алергени:
- Мед
- Горіхи
- Риба і морепродукти
- Коров'яче молоко
- Соя
Побутові алергени:
- Пилковий кліщ
- Таргани
Пилкові алергени:
- Береза
- Вільха
«Кусючі» алергени:
- Бджоли
- Оси
Епідермальні алергени:
- Кішка
- Собака
- Домашні гризуни
- Корм для рибок і рептилій
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.