2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму
З 2008 року ООН 2 квітня проводить Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму
Аутизм - це особлива форма порушеного психічного розвитку з нерівномірністю формування різних психічних функцій, зі своєрідними емоційно-поведінковими, мовними й іноді інтелектуальними розладами (К. Гілберг, Т. Пітерс). Аутизм починає проявлятися в ранньому віці - у дітей 1-3 років незалежно від статі, раси або соціально-економічного становища вже помітні перші ознаки порушення розвитку. Діагностику зазвичай здійснюють за 3 групами ознак:
- якісне погіршення у сфері соціальної взаємодії проявляється в недостатньому усвідомленні та ігноруванні інших людей, порушення емоційних реакцій і здібностей встановлювати дружні зв'язки.
- якісне погіршення в сфері вербальної і невербальної комунікації і в сфері уяви пов'язані з порушеннями жестикуляції, мовними відхиленнями (наголос, інтонація, форма і зміст промови), відсутність зорової взаємодії.
- вкрай обмежений репертуар видів активності та інтересів, який проявляється в необґрунтованій прихильності певним правилам і хвилюванні при змінах в навколишній обстановці, у стійкому інтересі лише до деяких предметів чи явищів.
За останні 10 років діагностуюча кількість дітей з аутизмом зросла у 300 разів. Багато в чому це пов'язано з поліпшенням методів діагностики захворювання, але є припущення про вплив стресів і екологічних умов на схильність до аутизму. Точні причини виникнення аутизму невідомі. Висловлюються припущення про можливі причини:
- Забруднення екології, що призводить до порушення обміну солей важких металів в організмі
- Порушення імунної системи і недолік гормону «секретину»
- Генетична схильність - схильність до аутизму може бути пов'язана із змінами не менш ніж в 3 генах
- Ранні та довготривалі перевантаження нервової системи опіоідами, які виникають в результаті неповного розщеплення харчового глютену і казеїну
- Нерівномірно швидке зростання окремих частин головного мозку
- Несприятливі умови під час вагітності - вірусні інфекції, запальні процеси
Лікування аутизму досить важке і пов'язане з великими витратами часу й засобів з боку близьких та родичів. В останні 10 років застосування комплексу медичних і соціальних заходів почало давати хороші результати. Поряд з впливом на можливі причини захворювання важливою стороною лікування є соціальна адаптація дітей. Це комплекс таких питань, як надання освіти, навчання знаходженню в суспільстві і спілкуванню з однолітками, працевлаштування і багато інших. До 6 років мозок дитини активно засвоює нову інформацію, тому як можна раніше потрібно взятися за розвиток дітей з аутизмом, і хвороба може відступити. Для цього у всьому світі створюються спеціальні центри допомоги з кваліфікованими педагогами, лікарями та соціальними працівниками.
В Україні ситуація з лікуванням і діагностикою аутизму дуже важка. При повній відсутності державних центрів, медичних програм і програм з адаптації хворих у багатьох випадках лікарі не можуть навіть правильно діагностувати аутизм і призначають медикаментозне лікування. Хоча оптимальним є саме соціальний вплив та адаптація таких дітей. За це в основному беруться тільки самі батьки і деякі приватні центри для дітей з аутизмом.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.