Друга вагітність
«Що б я вдруге завагітніла?.. та ні... ні за що... не дочекаєтесь...» - так думає кожна жінка відразу після пологів. Але дуже скоро ці думки йдуть разом з тим як Ваш малюк підростає. І вже через півроку після тих самих пологів Ваше чадо буде впевнено сидіти, сміятися, лепетати і тягнути до Вас ручки, виявляючи бажання відчути вашу ласку. І вже тоді Ви з меншим жахом згадайте цей виснажливий процес, ще раз собою запишаєтеся за те, що Ваша праця породила на світ таке «маленьке велике щастя». І задумаєтеся про те, що Ваш малюк безповоротно дорослішає, скоро побіжить ніжками, потім піде в дитячий сад, потім в школу.
Мама все ще буде потрібна, але вже зовсім не так, та й «не за горами» той час, коли він і зовсім стане соромитися Ваших ніжностей. А Вам буде все більше і більше хотітися, що б все це повторилося. І ось тоді Ви задумаєтесь і дуже скоро зважитеся на повторення пройденого матеріалу - пелюшки, підгузники, повзунки, зважитеся на другу вагітність.
Але зважившись на такий сміливий крок, Ви будете впевнені на всі сто в те, що хочете, щоб друга дитина була іншої статі, ніж перша. І цілком природно, що якщо у вас вже є хлопчик - вірний помічник для тата, мамі теж потрібна помічниця, та й до того ж все-таки хочеться всієї цієї «дівчачої» мішури. Адже хлопчика все ж не нарядиш в красиву сукню принцеси.
Ну а якщо вже є дівчинка, то треба подумати і про тата. Та й, на перший погляд, першому малюкові взагалі байдуже, хто буде братик або сестричка. Але все ж, напевно, для першої дитини буде краще, якщо у нього буде молодший малюк тої ж статі, що і він сам. Все-таки, коли діти різної статі, то їх двоє, але все ж вони по-одному. А коли діти одностатеві, то у них є не просто брат або сестра, а друг або подруга. А ще якщо і з невеликою різницею у віці, приблизно в два роки, то це просто щастя.
Найважливіше рішення для батьків, які планують другу вагітність: через який проміжок часу заводити другу дитину? Якщо, звичайно, відповідь не диктує матеріальне становище сім'ї або її житлове питання. Народити малюка через два - три роки після перших пологів можна, але щоб з ними впоратися буде потрібно чимало сил і допомога бабусь. Але якщо різниця у віці у дітей буде більше, то дуже важливо, щоб друга вагітність не збіглася з початком якого-небудь етапу в житті старшого чада, наприклад, «перший раз у перший клас». Саме в цей проміжок часу йому знадобиться увага батьків, а Ви частково переведете його на новонародженого.
Ще трапляється так, що батьки міркують про час другої вагітності наступним чином: «...наша дитинка вже зовсім велика, йому вже дванадцять років (ну або чотирнадцять, шістнадцять...), друзі стали займати в його житті важливе місце, він став самостійним, тепер можна подумати і про другу...» Ну так, так, може, і краще. До того ж, він вже точно ревнувати не буде. Але варто задуматися, в першу чергу, про вік, в якому Ви будете народжувати другу дитину. А по-друге, Вам точно потрібні всі ці уроки, підліткові проблеми років так через десять?
Та й до цього часу уже і внуки, швидше за все, з'являться, і ваш будинок знову наповниться всією дитячою атрибутикою, так як зручно - понянчилися трохи і віддали батькам! А, може бути, ця молода сім'я з Вами ділити дах буде, і тоді ось і повторите: пелюшки, підгузники, повзунки...
Ну а якщо прислухатися до думки лікарів, то оптимальний термін між першою і другою вагітністю - це 1.5-2 року. Цього часу цілком достатньо для відновлення організму матері і для того щоб старший малюк міг обслуговувати себе самостійно, а для дітей - для збереження взаєморозуміння між ними. Але якщо враховувати досвід відомих мені сімейних пар, то проміжок часу між першою і другою вагітністю можна збільшити до п'яти років, особливо якщо діти різностатеві.
Поява на світ дитини - це дуже важливий крок. І якщо цю подію батьки планують, то їм доведеться відповісти на дуже багато питань самим собі, зробити вибір між «краще малюкові» і «простіше батькам». Але найголовніше, щоб між вашими дітками був мир і злагода потрібно звичайно багато чого їм пояснювати, не відмахуватися від «сто тисяч чому», слухати і чути - загалом виховувати. А скільки їх буде - вирішувати Вам.
- 2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму
- Бруд корисний для дітей!
- Алергія родом з дитинства
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.