Розраховуємо календар овуляції за допомогою графіка базальної температури

Розраховуємо календар овуляції за допомогою графіка базальної температури


Для того, щоб сприяти зачаттю дитини, жінки застосовують різні засоби і методи. Як відомо, щоб вагітність настала з більшою ймовірністю, то необхідно «піймати» овуляцію - час готовності яйцеклітини до запліднення сперматозоїдом. Саме в цей момент найчастіше і відбувається запліднення.

Визначити овуляцію допомагає базальна температура, а точніше її зміна. Зміна базальної температури - нормальне явище у кожної здорової жінки. Вона відображає внутрішні процеси, регульовані викидами гормонів. Гормональні зміни в організмі жінки під час овуляції сприяють підвищенню базальної температури. Зауважимо, що цей ефект «місцевого» типу - крім, як в задньому проході температура не підвищується більше ніде - ні в пахвових западинах, ні в роті.

Визначення базальної температури - процес дуже делікатний, підданий багатьом факторам ззовні. Будь-яка жінка повинна знати свій календар овуляції, складений за допомогою даних показників. Наприклад, якщо жінка перегрілася на сонці або захворіла, то свідчення на термометрі будуть трохи вище норми, хоча овуляція може і не відбутися.

На відхилення, здатні вплинути також вживання алкоголю, недавній статевий акт, вимір в інший час, ніж зазвичай, застосування лікарських препаратів. Ці фактори необхідно враховувати при вимірах.

Якщо жінка планує завагітніти швидко, то вимірювання базальної температури - її перший помічник у цій справі. Однак слід пам'ятати, що для досягнення потрібного результату потрібно строго дотримуватися правила вимірювань:

1. вимірювання повинні проходити приблизно в один час;
2. всі речі повинні бути готові заздалегідь і лежати на відстані витягнутої руки від ліжка;
3. здійснюючи мінімум рухів (не сідаючи, не встаючи, бажано і не перевертаючись), ввести термометр приблизно на два сантиметри в задній прохід і нерухомо вимірювати близько п'яти хвилин;
4. витягти термометр і записати показники;
5. вимірювати дані потрібно по можливості одним і тим же градусником, щоб не було різниці, адже навіть невелика похибка має важливе значення.

Розраховуємо календар овуляції за допомогою графіка базальної температури


Підсумовувати вимірювання можна як у формі таблиці, так і у формі графіка. Якщо менструації регулярні і немає супутніх захворювань, то графік цілком наочно дає уявлення про цикли. У випадку нестабільного циклу можна скласти календар овуляції, де окрім базальної температури будуть зазначатися й інші показники, наприклад, рівень виділень - помірні або рясні.

Складати криву вимірювань овуляції потрібно за цикл, рахуючи від першого дня місячних. Зазвичай залежність оформляється так: на осі х відкладаємо дні циклу, а на осі у - градуси з точністю до 0,1. Для зручності температуру 37 гр. можна намалювати червоною лінією, щоб наочніше побачити, коли вимірювання поповзуть вгору.

Для того, щоб правильно розшифрувати записані дані, то облік слід вести не менше трьох місяців. Однак при підвищенні показників вже в першому циклі можна спробувати зачати дитину. Слід пам'ятати, що яйцеклітина живе приблизно три дні, відтак, у ці дні статева активність повинна бути найбільшою.

Основним показником того, що овуляція відбулася, буде зниження температури в середині циклу і різке її підвищення. Тобто перед самим виходом яйцеклітини температура може бути близько 36,6-36,8 гр. А вже після виходу яйцеклітини показники будуть стабільно підвищеними в районі 37,5 гр. і вище. Це і є та сама довгоочікувана овуляція, про яку вже йшлося раніше.

Потрібно також пам'ятати, що навіть у житті здорової жінки бувають ановуляторні цикли, коли яйцеклітина не дозріває і не виходить. Цей процес також нормальний, тому якщо ви потрапили саме на такий цикл, то турбуватися не варто. У наступному циклі яйцеклітина дозріє і вагітність стане можливою.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове