Вітаміни для життя

Вітаміни для життя


Вітаміни - це органічні сполуки, що мають притаманні тільки їм, але в той же час дуже необхідні властивості. При цьому, вітаміни - дуже нестійкі. Будь-який тепловий, світловий вплив або контакт з повітряним середовищем стають причиною руйнування вітамінів. Крім цього, більшість вітамінів не можуть накопичуватися в тілі людини, а тому повинні надходити разом з їжею кожен день. Відповідно, нам життєво необхідно стежити за якістю харчування, кількістю поступаючих з їжею в організм не тільки основних поживних речовин, таких як білки, жири і вуглеводи, але й вітамінів.

Усі вітаміни поділяються на 2 види: водорозчинні та жиророзчинні. Давайте розберемося детальніше з кожним видом.

Жиророзчинні вітаміни.


Надходять в організм тільки розчиненими в жирі. Накопичуються в організмі людини. До даного виду відносяться вітаміни А, D, E, K.

Вітамін А є антиоксидантом, допомагає людині бачити в темний час доби, забезпечуючи нормальну діяльність очей, підвищує опірність хворобам респіраторного апарату, підтримує діяльність імунної системи, бере участь у формуванні зубів, кісток, волосся і шкіри. Для того, щоб максимально зберегти кількість вітаміну А в їжі, необхідно намагатися не переварити їжу. Ознаками нестачі вітаміну А в організмі є ламкі волосся і нігті, куряча сліпота, поганий апетит.

Вітамін D допомагає організму засвоїти кальцій в їжі і використовувати його в кістках і зубах, допомагає в роботі м'язів. Особливу увагу на вітамін D необхідно звернути жінкам під час вагітності, а також літнім людям. Вітамін D виробляється в шкірі під впливом сонячних променів, тому людям, які регулярно бувають на сонці, не треба додатково приймати цей вітамін. Через нестачу вітаміну D в організмі починається розм'якшення кісток, рахіт і може знадобитися лікування остеопорозу.

Вітамін Е захищає організм від перенапруги м'язів очей, анемії, безпліддя, допомагає згортання крові, а також є антиоксидантом. Ознаками нестачі вітаміну Е в організмі є плями старіння на руках. На щастя, цей вітамін міститься в легкодоступних для нас продуктах харчування: соняшникова олія, соєве масло, мигдальний горіх, маргарин.

Водорозчинні вітаміни.


Надходять в організм людини розчиненими у воді, легко виводяться з організму з сечею, тому потрібно їх щоденне поповнення. До даного виду відносяться вітаміни групи В, вітамін С.

Вітаміни групи В взаємодоповнюють один одного. Вживання спиртних напоїв, сигарет і медичних препаратів руйнують ці вітаміни в організмі. Крім цього, вітаміни групи В потрібні для нервової системи, м'язів, нормального функціонування серцевого м'яза, суглобів, волосся, нормального обміну речовин. Найбільший вміст у соняшникового насіння, картоплі, рисі, печінці, яйці. Недоліки даної групи вітамінів призводять до недокрів'я, нервозності, втоми, поганого сну, випадання волосся, болі в суглобах, запалення очей, лущення шкіри.

Завдяки вітаміну С можливе активне життя людини. Цей вітамін виконує дві функції - підтримання психіки та імунітету. Вітамін С необхідний при хворобах, геморої і кровотечах. Якщо в організмі недостатня кількість вітаміну С, то це приводить до частих застуд, слабким нервам, депресіям, випадання волосся. Заповнити дефіцит вітаміну С допоможуть апельсини, лимони, ківі, бузина.

Як ви бачите, практично щодня організму людини необхідно повноцінне харчування, щоб не було нестачі вітамінів. Адже нестача якогось вітаміну тривалий час може призвести до хронічних захворювань. Тому варто заздалегідь подбати про те, щоб достатня кількість вітамінів була регулярно присутня у вашому харчуванні. Це також можна виконати за допомогою різних харчових добавок.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове