Ознаки овуляції

Ознаки овуляції


Під час овуляції у вас є лише короткий проміжок часу, щоб завагітніти до того, як яйцеклітина почне вмирати. Тому дуже актуально для бажаючих швидко завагітніти, які ж ознаки у овуляції? Як дізнатися, що наступила овуляція? Ось все, що вам потрібно знати про овуляцію, її ознаки та симптоми.

Розуміння менструального циклу і овуляції


Визначення овуляції може стати набагато простішим, якщо знати, що шукати. Щоб зрозуміти, чи наступила овуляція, корисно знати деякі речі про ваш цикл. По-перше, період з 1-го дня менструального циклу до овуляції називається фолікулярною фазою, від овуляції до кінця циклу - лютеїновою фазою, яка зазвичай триває від 12 до 16 днів.

Передумови овуляції


Ваші яєчники - дивовижні мигдалеподібні органи, що містять фолікули для підготовки до овуляції. Протягом кожного циклу фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) сприяє розвитку близько 5-12 фолікулів, з яких виділяється домінантний фолікул. Зростаючі фолікули продукують естрогени, і, як наслідок, високий рівень естрогену в крові лютеїнізуючого гормону (ЛГ), що викликає овуляцію у вашому тілі. Овуляція відбувається через 12-24 години після прориву зрілого фолікула через стінку яєчника. Якщо сперматозоїди «очікують» яйцеклітину, або якщо у вас була близькість в цей момент, ви цілком могли завагітніти.

Коли відбувається овуляція


У 90% жінок довжина циклу може варіюватися від 23-35 днів, овуляція відбувається в середині циклу. Деякі фактори (наприклад, стрес) можуть призвести до затримки овуляції: в кінці третього або навіть четвертого тижня циклу. Тим не менш, день овуляції, який часто використовується для розрахунку дати циклу, особливо в терміни вагітності, передбачається на 14 день - так що ви вже бачите одну з головних причин, чому дата пологів розраховується неточно! Не кожна жінка має 28-денний цикл з овуляцією на 14 день.

Чи відбувається овуляція кожен місяць


Не у всіх жінок овуляція кожен місяць. Якщо яєчники не виробляють зрілого фолікула, овуляція не відбувається. Це називається ановуляторний менструальний цикл. Ендометрія (вирівнювання матки у підготовці до вагітності) розвивається нормально, але немає овуляції. Це відбувається у зв'язку з гормональними змінами в організмі. Наприклад, після запліднення яйцеклітини, гормони зупиняють розвиток яйцеклітин в цілях захисту вагітності.

Є кілька способів виявлення овуляції. До них відносяться (в довільному порядку):

Ознака овуляції №1 - болі


Деякі жінки під час овуляції відчувають раптовий або постійний біль в нижній частині живота. Овуляційна біль може бути ознакою овуляції для цих жінок, проте є більш надійні ознаки.

Ознака овуляції №2 - зменшення базальної температури тіла


Для того, щоб помітити зниження базальної температури тіла, ви повинні вести графік менструального циклу, вимірюючи вашу температуру щоранку після пробудження (в один і той же час кожен день). Графік базальної температури грає ключову роль в розумінні вашого циклу. Якщо ви не вели графіків менструального циклу до прочитання цієї статті, зараз саме час, щоб почати.

Ознака овуляції №3 - цервікальний слиз


Розглядати цервікальний слиз кілька разів в день важливо, так як це ще один надійний індикатор овуляції. Слиз змінюється в залежності від того, яка частина циклу - родюча або безплідна. Це залежить від коливань естрогену. Більш детально читайте тут.

Ознака овуляції №4 - положення шийки


Шийка матки видає фантастичні підказки щодо того, коли ви готові до зачаття, тому перевірка шийки матки є корисним інструментом у визначенні овуляції. Вам, ймовірно, буде потрібно кілька циклів, щоб почати відчувати її положення. Перевірку стану шийки матки краще проводити в один і той же час кожен день, так як вона часто змінюється і не залишається на одному місці весь день. Завжди мийте руки, перш ніж перевірити шийку матки. Якщо ви не готові до зачаття, ви помітите, що шийка матки знаходиться низько, вона жорстка (наприклад, як кінчик носа) і суха. Під час овуляції шийка матки висока, відкрита і волога.

Інші можливі ознаки овуляції


Ось список інших ознак, які можуть вказувати на овуляцію, але не такі надійні, як наведені вище:
- ніжність і чутливість грудей;
- підвищення лібідо;
- підвищений рівень енергії;
- затримка води.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове