Тести на овуляцію, або як зловити потрібний момент
Знаючи свій організм, жінка може уникнути зайвих переживань і стресів. Адже погодьтеся, якщо нам відомо, коли і що відбувається всередині нас: коли зріє фолікул, виходить яйцеклітина, і скільки часу вона зберігає своє життя з моменту овуляції - все це спрощує планування вагітності для майбутньої мами.
При наближенні овуляції в організмі жінки зростає кількість лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Саме на визначенні концентрації лютеїнізуючого гормону грунтується принцип дії тестів на овуляцію. Момент, коли ЛГ досягає максимально високої концентрації в організмі, що і зафіксується тестом, говорить про те, що в найближчі 12-48 годин відбудеться овуляція. Тобто настане сприятливий час для зачаття.
Правила проведення тесту на овуляцію
Зазвичай тести на овуляцію містять 5 тест-смужок. Справа в тому, що визначити овуляцію з першої спроби вдається рідко, а повторне визначення збільшує шанси. Коли ж починати дослідження? Для початку потрібно визначити довжину вашого циклу. При 28 денному циклі овуляція зазвичай відбувається на 14-ий день менструального циклу. Якщо ви належите до цієї категорії, то тести можна починати робити на 11-ий день. Також для обчислення дня овуляції існує така формула: від тривалості менструального циклу відніміть 17 днів. Тобто, якщо у вас цикл 35 днів, то тестування можна починати на 18-ий день.
Якщо ж у вас нерегулярний менструальний цикл, то обчислити овуляцію буде досить складно. У таких випадках краще скористатися УЗ-моніторингом і вимірюванням базальної температури. Для того, щоб отримати правильні результати тестування, необхідно дотримуватися інструкцію, яка поміщена в упаковці з тестами.
У проведенні тесту на овуляцію немає: ставите тест-смужку в ємність з сечею або, якщо у вас струменевий тест, підставляєте його під струмінь сечі. Тест проводити щодня, бажано в один і той же час, до тих пір, поки не отримаєте позитивний результат. Також не рекомендується пити багато рідини за 1-4 годин до проведення тесту. Краще проводити тест на протязі дня, а не на ранкову сечу.
Оцінюємо результати
Провівши тест на овуляцію, потрібно порівняти тестову смужку з контрольною. Якщо тестова смуга відсутня або блідіше контрольної, то тест вважається негативним. Рекомендується повторити тест на наступний день. Якщо ж тестова смуга досить виражена або яскравіше контрольної, то тест є позитивним, що свідчить про те, що протягом 12-48 годин відбудеться овуляція. При позитивному тесті на овуляцію підтверджується сприятливий період для зачаття
Якщо ви хочете завагітніти, то плануйте статевий акт в найближчі 1,5 доби. Важливо зауважити, що овуляція може статися раніше, чи пізніше, ніж, наприклад, у попередні цикли. Цьому можуть сприяти безліч причин. Якщо ви, зробивши тести, не отримали позитивного результату, то можна скористатися методом вимірювання базальної температури. Але якщо ви помітили, що овуляція не підтверджується, то рекомендується звернутися до лікаря - гінеколога.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.