Музика для зняття стресу - 10 кращих композицій



Музика не тільки пестить слух, а й лікує?

Стрес - як часто наш організм реагує на ситуації, які виводять нас із зони комфорту. А трапляється це постійно. Людина постійно стикається з ситуаціями, що викликають стрес, на роботі, в навчальних закладах, чимало нас можуть засмутити і події особистого життя. І кожен з нас має свої життєві рецепти - як приводити в порядок свої нерви.

Музика - найпопулярніший спосіб позбавлення від стресів і стану тривоги. Вчені дослідники ясно говорять про те, що самі різні музичні жанри здатні позитивно впливати на стан головного мозку і на наш настрій. Недарма сучасна психологія використовує в лікуванні методику, яка так і називається - "музикотерапія".

Сучасну людину оточує все більше і більше ущільнюючий потік інформації. Він настільки різноманітний, що ми поки фізично не здатні весь його засвоїти, пропустивши через нашу свідомість.

Музика теж несе в собі інформаційну складову, завдяки коливанням хвиль. В основному люди насолоджуються прослуховуванням музики, навіть не усвідомлюючи до кінця, наскільки сильно вона впливає на людину. В одних випадках музика здатна викликати прилив енергії, а в інших - має релаксуючу, розслаблюючу дію. Але незалежно від реакції, не може побут сумнівів в тому, що вона впливає на психічний стан людини. Навіть в давні часи древні філософи були впевнені, що музика має властивість гармонійно розвивати і наповнювати людину енергією - негативною або позитивною. Також вони вважали, що звуки музики мають здатність до творення і руйнування.

Незалежно від часів, музика вважалася потужною властивістю впливати на психіку людини. Вибирають музичний жанр в залежності від психологічного, соціального і духовного рівня особистості, від того, якими є потреби, яка потреба задовольнити внутрішній емоційний і психічний стан. Кожен з музичних стилів здатний пробудити в людині різні емоційні переживання.

Наші предки знали про здатність музики лікувати

Ще давньогрецький філософ Піфагор закликав до використання музики у вихованні молоді. Він же виявився першим, що склав наукові принципи її вивчення і звучання. Він був переконаний, що музика вміє гармонізувати, виліковувати "душевні недуги" людини. Уже в ті далекі часи були створені музичні твори, які спеціально були покликані лікувати душевні травми, або, як казали древні греки, написані від "пристрасті Душі: проти зневіри і внутрішніх виразок, проти роздратування, проти гніву ... і інших прагнень".

Музика - найбільш натхненна форма мистецтва. Завдяки своєму ритму, мелодії, гармонії, динаміці, різноманітності поєднань звуків, що дають неймовірне багатство можливостей самовираження, вона здатна передавати нескінченну гаму настрою і почуття. І головна сила музики - в тому, що, вона здатна, минаючи розум, створювати і змінювати настрій людини.

Залежно від змісту, музика здатна як підняти настрій, так і знизити його, подіявши гнітюче. Музика є універсальною мовою настрою, передає без слова емоції і пристрасті. Однак той чарівний вплив музика виробляє на нас завдяки цілому ряду нейронних систем.

Вчені дослідники Університету Люксембургу з'ясували, що музика здатна стимулювати ті відділи мозку, які відповідають за пам'ять, мовні і рухові функції людини. Особливо сильно вона впливає на дитячий мозок. Чим раніше почнуть займатися музикою діти, тим більше він здатний до комунікації, активності.

Лікарі давно і успішно використовують позитивний вплив музики на психічний стан і розвиток людини. Вони здатні допомогти навіть тим, кому не допомагають стандартні методи лікування. Крім того, музикотерапію застосовують в лікуванні депресій, боротьбі з підвищеною збудливістю, неспокоєм, безсонням. Музика також допомагає розвивати комунікативні навички, і навіть допомагає розслабитися при підготовці вагітних жінок до пологів.

Твори Вольфганга Амадея Моцарта вважають найбільш доброчинними для лікування хвороб нервової системи. Його музика здатна знімати стреси, допомагати засвоєнню мов, полегшувати головні болі.

Як показують висновки вчених, опублікованих в журналі "Medical Hypotheses", музика здатна запобігати розвитку хвороби Альцгеймера і старече недоумство. Вона вже довела свою високу ефективність, коли застосовувалася в якості лікувальної терапії в лікуванні нервово-психіатричних розладів.

Нейробіологи з'ясували, яка саме музика заспокоює нерви

Британські нейробіологи з лабораторії мозку Mindlab International змогли піти ще далі.

Вони поставили завдання - з'ясувати, яка саме музика має здатність надавати найбільш сприятливу і розслаблюючу на нервову систему людини дію, допомагає їм звільнитися від накопиченого вантажу проблем і обрушуючого повсякденного стресу.

Як їм це вдалося?

Учасникам експерименту було доручено швидко скласти картинки-пазли підвищеної складності - настільки, що рішення задачі викликало у них стан стресу.

При цьому їм включали різні музичні твори. В цей же час вчені продовжували змінювати активність головного мозку випробовуваних, а також частоту серцебиття, дихання, рівень артеріального тиску.

В кінцевому результаті вченим вдалося скласти рейтинг з 10 музичних композицій. У список увійшли відомі твори британських виконавців - співачки Адель і навіть групи Coldplay.

Як зазначив керівник дослідження доктор Девід Льюїс-Ходжсон, спокійна композиція з назвою Weightless, яка очолила складений рейтинг, настільки ефективно справляється із завданням заспокоїти слухача, що знижує рівень тривожності людини на цілих 65%.

Ефект від її прослуховування мав настільки сильний ефект, що під час проведення експерименту багато жінок-учасниці мало не заснули. Доктору Льюїсу-Ходжсону навіть довелося зробити окреме застереження з приводу цієї пісні. "Я не раджу слухати цю пісню в той час, як ви ведете машину, це небезпечно", - сказав він.

Цікавим буде дізнатися, що група виконавців, вірніше сказати - троє англійців, які виступають під назвою Marconi Union, ставили за мету не просто написати пісню, а саме створити твір, який здатний заспокоїти нервову систему слухача. Вони працювали над композицією Weightless, ставлячи науковий експеримент. Як зазначає Inc, вони запросили для роботи над нею фахівців з медікотерапіі і з їх допомогою усвідомлено займалися підбіркою гармоній і ритмів, здатних уповільнити серцебиття того, хто буде потім слухати цю музику. Крім того, її прослуховування знижує кров'яний тиск і знижує рівень "гормону стресу" - кортизолу.

Пропонуємо ознайомитися з повним списком "антистресових" композицій, складений, як і годиться рейтингу, в зворотному порядку. Композицій, спеціально підібраних вченими спеціально, щоб їх слухачі могли заспокоїти свої нерви, які розбушувалися:

10. "We Can Fly", Rue du Soleil (Café Del Mar)
9. "Canzonetta Sull'aria", Моцарт
8. "Someone Like You", Adele
7. "Pure Shores", All Saints
6. "Please Do not Go", Barcelona
5. "Strawberry Swing", Coldplay
4. "Watermark", Enya
3. "Mellomaniac (Chill Out Mix)", DJ Shah
2. "Electra", Airstream
1. "Weightless", Marconi Union
“Spring Waltz” - Chopin

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове