Як тепер будуть оподатковуватися доходи за депозитами
Верховна рада ухвалила закон № 4576 "Про запобігання фінансової катастрофи, яка була викликана Майданом та створення передумов для економічного зростання в Україні ". Згідно з цим законом у 2014 році різко змінюються умови оподаткування, і тепер з 1 липня 2014 року фізичні особи по-новому будуть платити прибутковий податок, і, найголовніше, тепер буде ще і податок на доходи від депозитів.
Для наочності розглянемо приклади.
Ситуація 1
Фізособа отримує заробітну плату менше 12 560 грн (десять прожиткових мінімумів) ЗА КАЛЕНДАРНИЙ МІСЯЦЬ і при цьому загальна сума отриманих відсотків не перевищує 19 958 грн (сімнадцять прожиткових мінімумів) за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку не потрібно подавати декларацію про доходи і не потрібно платити податки на депозит.
Ситуація 2
Фізособа отримує заробітну плату більше 12 560 грн (десять прожиткових мінімумів) ЗА КАЛЕНДАРНИЙ МІСЯЦЬ і при цьому загальна сума отриманих відсотків не перевищує 19 958 грн (сімнадцять прожиткових мінімумів) за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи, але не потрібно платити податок на депозит.
Ситуація 3
Фізособа отримує заробітну плату менше 12 560 грн (десять прожиткових мінімумів) ЗА КАЛЕНДАРНИЙ МІСЯЦЬ і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 19 958 грн (сімнадцять прожиткових мінімумів), але не більше 105 504 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 15%.
Ситуація 4
Фізособа отримує заробітну плату менше 12 560 грн (десять прожиткових мінімумів) ЗА КАЛЕНДАРНИЙ МІСЯЦЬ і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 141 120 грн, але не більше 239 904 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 17%.
Ситуація 5
Фізособа отримує заробітну плату менше 12 560 грн (десять прожиткових мінімумів) ЗА КАЛЕНДАРНИЙ МІСЯЦЬ і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 239 904 грн, але не більше 465 696 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 20%.
Ситуація 6
Фізособа отримує заробітну плату менше 12 560 грн (десять прожиткових мінімумів) ЗА КАЛЕНДАРНИЙ МІСЯЦЬ і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 465 696 грн, але не більше 931 393 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 25%.
Ситуація 7
Фізособа отримує заробітну плату менше 12 560 грн (десять прожиткових мінімумів) ЗА КАЛЕНДАРНИЙ МІСЯЦЬ і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 931 392 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 30%.
Примітка. При розрахунках прикладів не врахована реальна офіційна заробітна плата конкретної фізичної особи і не враховані інші доходи фізосіб: дивіденди, доходи по акціях, за здачу житла в оренду.
Звертаю увагу. Доходи за депозитами однієї фізособи, це відсотки, нараховані банками за всіма депозитами фізичної особи в усіх банках України. При цьому підсумовуються відсотки, та за гривневими і валютними депозитами. Відсотки за валютними депозитами перераховуються за офіційним курсом НБУ на дату нарахування відсотків фізособі банком. Фізособи будуть зобов'язані раз на рік подавати декларацію в податкову, за винятком, якщо сума процентів за депозитом буде менше 19 958 грн. За результатами річної декларації фізособа буде платити додаткові податки на дохід за депозитом.
- Bloomberg: Втрата Криму зруйнує нафтогазові "надії" України
- Урок для Криму: як Абхазії живеться під Росією?
- Що буде далі з дитячими таборами в Криму?
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.