USA Today: Українська криза - як партія в покер
Приналежність Криму "набагато важливіше для Путіна, ніж для Заходу", вважає видання
У редакційній статті USA Today досліджує можливі шляхи розвитку кримського конфлікту і роль США у його врегулюванні.
Якби українська криза була партією в покер - а вона великою мірою і є партія в покер - ви навряд чи були б раді отримати ті карти, які зараз опинилися на руках у Америки, і точно грали б з таким розкладом вкрай обачно, не сподіваючись на швидку перемогу, пише видання.
Готуючись до вторгнення в Україну російський президент Володимир Путін врахував всі історичні, політичні і географічні фактори і постарався "закрити нам (США ) всі лазівки для перемоги в короткостроковій перспективі".
"У четвер кримський парламент несподівано прийняв рішення терміново провести референдум про відокремлення від України і приєднання до Російської Федерації. Результат цього голосування практично очевидний. Якщо він пройде, відповідь буде позитивною, або тому, що за такий крок виступає населення, 60% якого становлять етнічні росіяни, або тому, що результати просто підтасують", - вважає USA Today.
Незважаючи на заяву президента США Барака Обами про те, що голосування буде незаконним, це навряд чи буде мати реальне значення. На думку видання, приналежність Криму "набагато важливіше для Путіна, ніж для Заходу".
"Однак прецедент силового захоплення однією країною частини території іншої країни вкрай небезпечний. Фіговий листок порушуючи українську Конституцію референдуму не міняє справи. Мова йде про порушення сформованого міжнародного порядку. До того ж, якщо Путін займе інші частини України, які він, схоже, вважає законною російської вотчиною, він поставить під загрозу безпеку Європи і це дорого обійдеться Америці", - вважає автор статті.
При цьому в довгостроковій перспективі, зазначає видання, у США, Європейського Союзу і НАТО на руках буде чимало сильних карт.
Якщо Путін займе інші частини України, які він, схоже, вважає законною російської вотчиною, він поставить під загрозу безпеку Європи і це дорого обійдеться Америці
В якості своєрідного "туза" Америки USA Today розглядає зміцнюючу позицію США на енергетичному ринку, яка може знизити ціни на російські нафту і газ і, таким чином, послабити російську економіку. "Це стане ударом для Путіна, який не раз використовував енергетичні поставки як зброю", - підкреслює автор.
Найгірший варіант розвитку подій в Україні, якщо вони переростуть у боротьбу за контроль над країною. "У такому випадку найбільш вірогідним результатом стане поділ країни. Проросійський схід відійде під владу росіян, а проєвропейський захід об'єднається з ЄС і надалі ввійде в НАТО", - пише газета.
"Можливо, Путін будує великі плани. Він вже організував у деяких частинах східної України заворушення, аналогічні кримським. Проте його гра далеко не безпрограшна. Незважаючи на його дивні ідеї про те, що українці - природні союзники Росії, спроба захоплення територій цілком може призвести до повстання. Крім того, економічні наслідки західного тиску можуть виявитися занадто важкими", - підсумовує видання.
- Як тепер будуть оподатковуватися доходи за депозитами
- Bloomberg: Втрата Криму зруйнує нафтогазові "надії" України
- Урок для Криму: як Абхазії живеться під Росією?
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.