Причини народження великих чи гігантських дітей

Причини народження великих чи гігантських дітей


Останнім часом все частіше стали народжуватися великі дітки. Від чого залежить вага дитини? Винна мати в тому, що «перегодувала»? Може, виною тому спадковість? За статистикою, кожен десятий народжується з вагою більше чотирьох кілограмів. Притому, що середня вага нормальної дитини від 3300 до 3500 грамів. Лікарі розрізняють великих і гігантських дітей. Маса тіла останніх перевищує п'ять кілограмів. Причини цього називають різні.

Якщо мама з татом великої статури, кістяк їх складається з широких кісток, то навряд чи у них народиться дюймовочка. Вага дитини буде соліднішою, якщо у матері або батька є захворювання ендокринної системи або цукровий діабет, а також якщо вагітність протікає більше покладеного терміну. В такому випадку плід називають «переношеним».

При «резус-конфлікті» матері і малюка материнський організм протягом всієї вагітності виробляє антитіла, які руйнують еритроцити дитини, при цьому викликаючи розвиток жовтяниці, анемії та ін. У цьому випадку збільшення розмірів відбувається за набряклості.

Харчування вагітної протягом всього строку відіграє величезну роль, хоч багато лікарів і дотримуються точки зору, що «дитина візьме тільки те, що їй потрібно». Насправді, це не зовсім так. Якщо мати буде об'їдатися булочками з маслом, цукерками та іншими не корисними для плода продуктами, і при цьому буде вести не занадто активний спосіб життя, то на плід це дасть безпосередню і не саму позитивну дію.

Існує також одна дуже цікава теорія про те, що матері не можна сідати на дієту на останніх місяцях вагітності. Часто лікар, у якого спостерігається жінка, просить її зробити розвантажувальні дні, щоб плід не збільшував вагу, та й вона стала стрункішою. Насправді, як тільки плід припиняє отримувати поживні речовини (через голодування матері) або починає їх отримувати з помітними помилками і нерегулярно, то у нього включається захисна реакція - накопичення жиру. Виходить, що дієтами на пізніх термінах ми добиваємося абсолютно зворотного ефекту, і це довели неодноразові спостереження за жінками в положенні.

Діагностувати великі розміри плоду може лікар-гінеколог при вимірюванні обхвату живота в третьому триместрі. Якщо він більше ста сантиметрів, можливо, всередині богатир. Сучасні методи УЗД з допомогою величини окружності живота, плечової і стегнової кісток дозволяють розрахувати передбачувану масу плода. Профілактикою такої особливості перебігу вагітності може стати спостереження у дієтолога, ендокринолога, самоконтроль, заняття фізкультурою.

Велика вага дитини часто призводить до родових травм, гостро ставить питання про те, як привести живіт в порядок. Але при правильній тактиці лікаря-акушера, як правило, розродження великим плодом проходить благополучно, а діти через пару тижнів вже нічим не відрізняються від однолітків. І, що найголовніше, вага дитини - не завжди привід для операції кесаревого розтину.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове