ІГРАШКОВИЙ СОБАЧКА

В 1882 році відомий англійський вчений Чарльз Дарвін дістав звання почесного доктора Кембриджського університету.
Присудження цього звання супроводжувалося урочистою старовинною церемонією, що не зазнала ніяких змін протягом кількох століть. Вона починалася з незвичного для нашого ока походу в середньовічних костюмах, після чого відбувався обряд «посвячення» в доктори. При «посвяченні» Дарвіна з хорів (балкон парадного залу), де серед численних гостей розмістилася група студентів, спустили на мотузочку прямо в руки великого вченого маленьку іграшкову мавпочку. Цей подарунок нагадував про його величезні заслуги в дослідженні розвитку тваринного світу і походження людини.
Минуло 30 років, і звання почесного доктора Кембриджського університету здобув інший великий учений – І.П.Павлов.
Це було в 1912 році. Під час урочистої церемонії, яка відбувалася в тому самому залі, щось біле і пухнасте спустилося на мотузочку в руки Павлова. Всі побачили кучерявого іграшкового собачку, обвішаного численними скляними і гумовими трубочками. Спустив її студент університету, що перебував на хорах, - внук Дарвіна.

Павлов дуже цінив цей винятковий знак уваги, яку виявила група англійських студентів. І досі в одній з кімнат квартири-музею, де жив і помер Павлов, на книжковій шафі стоїть цей іграшковий собачка. Він нагадує про заслуги великого російського фізіолога у вивчені і поясненні складної і різноманітної роботи органів травлення.

Собака, обвішаний фістулами! І справді, скільки різних операцій зробив Павлов, щоб разом з своїми співробітниками докладно вивчити роботу органів травлення, встановити, як регулюється ця робота і як вона змінюється залежно від складу з’їденої їжі і від ряду інших умов.
Чудові досліди Павлова допомогли розібратися в багатьох складних питаннях, пов’язаних з роботою органів травлення не тільки у здорової, але і у хворої людини. Вони допомогли науково обґрунтувати гігієнічні правила харчування, необхідні для збереження нашого здоров’я.
Колись молодий Павлов мріяв, що, вивчаючи фізіологію, він працюватиме на користь всьому народові. І цю мрію великий учений зумів втілити в життя. Обертаючись на свої досягнення, він з цілковитим правом міг сказати:
- Фізіологія навчить нас – і чим далі, тим повніше і досконаліше, - як правильно, тобто корисно і приємно, працювати, відпочивати, їсти.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове