ОПЕРАЦІЯ ХІРУРГА БАСОВА

Випадок з канадським мисливцем був описаний у медичних журналах і дуже зацікавив московського хірурга, професора Василя Олександровича Басова. Він вирішив штучно створити такі умови, при яких можна було б точніше встановити, що відбувається в шлунку під час травлення. Талановитий хірург задумав сміливий дослід. Він зробив операцію на шлунку собаки і створив у ньому штучний отвір – фістулу, що давала можливість у будь-який час діставати з шлунка все, що в ньому є, і таким чином стежити за ходом травлення.
У 1842 році на засіданні Московського товариства природодослідників Басов показав присутнім ученим собак; у кожного собаки з живота стирчала заткнута корком металева трубка. Другий кінець трубки містився всередині шлунка. Вперше в історії фізіології Басов зробив собаці штучну фістулу шлунка, яка не заважала нормальному травленню і з якою тварина могла довго жити.
Здавалося, що таке штучне вікно, яке можна відкривати і закривати, допоможе науці з’ясувати, які процеси відбуваються в шлунку під час травлення. Проте ні Басову, ні іншим ученим не вдалось дістати з фістули шлунка чистий сік: він завжди був змішаний з слиною, що потрапляла з рота, та їжею. Якщо ж не можна стежити за нормальним виділенням чистих травних соків, то, звичайно, не можна встановити, як працюють органи травлення.
ОПЕРАЦІЯ ХІРУРГА БАСОВА

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове