Як перестати нервувати


Як у свій час цілком справедливо зауважив безжурний Марк Твен: «Людина вже так влаштована, що перестав турбуватися про одне, як вже починає турбуватися про інше». Проблеми, турботи, питання дрібні і великі йдуть нескінченною чередою і щільним строєм. Цей марш зупинити нікому не під силу. Але як зустрічати його, - з широко розкритими обіймами або по страусиному сховавши голову в пісок, а може, стиснувши кулаки для удару, - вирішує кожен по-своєму. В залежності від нервової системи, ми закликаємо взятися за корекцію її роботи, причому негайно, без відмовок!

Хватить тріпати нерви!

Як перестати нервувати


І собі, і оточуючим! Признайтеся, скільки разів ви говорили чи чули у власну адресу цю фразу? Пустий струс повітря, і тільки. А часто ще й шкідливий: ви вмовляєте себе не турбуватися, і в підсумку робите тільки гірше, зациклюєтесь. Замкнуте коло веде до неврозів. Проблема не вирішена, а закопана всередину. Чим глибше заховані сумніви, страхи, невпевненість, злість, тим гірше. Ви намагаєтеся перестати нервувати, задушити в зародку негативні емоції, але виходить рівно навпаки, - вони тиснуть на вас.

«Заспокойся!» - чуємо ми з боку, і заводимося ще більше. Адже одних слів мало, це все одно, що намагатися зупинити цунамі вмовляннями.

Так, де ж вихід? Взяти своє життя під контроль, не дозволяти емоціям керувати вами. Дозвольте, але це теж тільки слова?! А що стоїть за ними?

Прийняти себе і свої почуття

Так, я ось така тонка, вразлива натура, яка гостро реагує на все підряд. І маю на це повне право! І насолоджуюся цим! Останнє - головне в списку.

Скажете, ненормально радіти з приводу власного занепокоєння? Але згадайте, позитивні сторони можна побачити у всьому. Ви злитеся? Вам страшно? Вас трясе від хвилювання? Це підтверджує один прекрасний факт - ви живі! А значить, все інше можна виправити. Визначте свій стан, не приховуйте від себе негатив. Тільки визнавши занепокоєння, ви зможете перестати нервувати, трансформувавши переживання в щось прямо протилежне.

Випускати пар

Як перестати нервувати


Робити це психологи рекомендують час від часу, безпечно для себе і оточуючих. Ви часто зриваєтеся на крик, б’єте посуд, топаєте ногами нестямно від обурення? Повісьте у будинку боксерську грушу. Серйозно, це допоможе! А замість тарілок кидайте м'яч, граючи у футбол, боулінг, теніс. Тупайте ногами на танцях або на аеробіці. І наступного разу, коли вас охоплює непереборне бажання закричати, так і зробіть, АЛЕ - пісню, вірш або скоромовку. Заздалегідь продумайте «репертуар», по репетируйте, змушуйте себе проковтнути інші слова. Будь-які негативні емоції вимагають вираження, але нехай це буде не скандал і не ниття! Виберіть інший шлях, і ваші нерви скажуть вам «спасибі».

Як перестати нервувати, якщо колотить «мандраж» перед публічним виступом або здачею іспиту? Як зберегти обличчя і нервові клітини, якщо начальник лає, або грубіянять в магазині? Ось декілька варіантів бліц-заспокоєння:

Створіть образ райського містечка (морський берег, наприклад, або безтурботна рівнина), в подробицях намалюйте його в уяві (заздалегідь!) і тримайте в голові, доповнюючи новими, яскравими деталями. Нехай це стане вашим притулком при стресових ситуаціях. Турбуючись про що-небудь, важко прийняти вірне рішення. Так що для початку увійдіть в колію - перемістіться на хвилинку-другу в персональний рай, дайте собі перепочинок.

На робочому місці тримайте шматок грубої тканини або рушник. Коли ситуація напружена і хочеться шваркнути кулаком по столу, візьміть його в руки, зімніть, потім з силою вичавте, ніби ганчірку. І різко киньте на підлогу, розслабившись всім тілом.

Якщо немає можливості прийняти контрастний душ (який, як відомо, бадьорить і сприяє концентрації), просто сполосніть обличчя холодною водою. Зробіть собі масаж шиї, потріть виски і мочки. Знову вмийтеся. Прополощіть рот. Послухайте шум води, покрутіть кран, змінюючи силу напору. Підставте подушечки пальців під воду - по одній.

Прості дихальні вправи можуть творити дива. Як на прийомі у лікаря: дихайте, не дихайте. Пара хвилин глибоких вдихів, чергуються з затримкою дихання, дасть приплив кисню і допоможе відновити рівновагу.

Сміх прожене стрес

Як перестати нервувати


Мова, звичайно, не про істеричний регіт. І не тільки про те, щоб з гумором дивитися на будь-яку проблему. Оптимізм, безумовно, зміцнює нервову систему, але психологію життєлюба не засвоїти швидко і просто. Почніть з малого. Смійтеся! Фізіологічна природа сміху пояснює його цілющу дію на організм: коли ми сміємося, знижується артеріальний тиск, прискорюється газообмін (як при дихальній гімнастиці, описаної вище), знижується рівень адреналіну, а гормон «радості» ендорфін, навпаки, виробляється сильніше. Сміх примушує працювати 80 груп м'язів, у зв'язку з чим довго регочучої людини можна порівняти з ударником фітнесу.

Навіть штучна посмішка в змозі боротися із занепокоєнням, сигналізуючи мозку, що пора видати дозу ендорфінів. І, відповідно, отримавши її, людина розслабляється, радіє, посміхаючись вже від душі.

Дивіться комедії і гумористичні передачі, читайте анекдоти та книги «веселих» письменників. Викликайте сміх як швидку медичну допомогу! Академік Павлов у свій час стверджував, що стабільна робота нервової системи безпосередньо залежить від позитивних емоцій, тобто, радіючи і жартуючи, ми акумулюємо нервову енергію. І дрібниці вже не турбують, а серйозні проблеми мобілізують приховані резерви організму для вдалих рішень.

Скажи мені, що ти їси...

Як перестати нервувати


Доведений факт - стрес приходить до нас не тільки ззовні, всередині ми здатні руйнувати себе самі, годуючи не тільки негативними думками, але і шкідливою їжею. З’їмо на ніч тарілку макаронів, заполіруємо шматком бісквіта, заллємо пару літрів коли, а потім мучимося кошмарами і весь день ходимо розбиті. Важко радіти життю, коли не виспишся і важкість у животі. Дратівливість, нервозність дуже часто виникають на тлі неправильного харчування. І виникає замкнене коло, адже дуже багато звикли «заїдати» стрес. Гори шоколаду, нервовий хрускіт чіпсів і далі за списком.

Всерйоз візьміться за вміст свого холодильника! І, складаючи меню, грамотно поєднувати продукти. Нехай на роботі не вдається добре поїсти, хоча б забезпечте собі повноцінний, здоровий сніданок і вечерю.

Крім того, якщо страждаєте від підвищеної тривожності, хоча б періодично замінюйте чай і каву на «оздоровчі» напої. Наприклад, ромашковий настій, буряковий сік, готові трав'яні збори для зміцнення нервової системи. Але обережніше з хімічними препаратами, практично всі вони мають побічні ефекти, начебто притуплення реакції, зниження активності, «затуманення» мозкових процесів.
Бережіть себе і свої нерви!

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове