Як позбутися нав'язливих думок

Що таке невроз нав'язливих думок?


Як позбутися нав'язливих думок


Невроз нав'язливих думок - це постійне прокручування в голові небажаних думок, подій і уявлень. Людина відчуває себе заручником даних думок і всіляко намагається їм протистояти. Але перемогти нав'язливі думки шляхом опору неможливо, вони стають тільки сильнішими. Як правило, це негативні думки, які викликають сильні душевні переживання. Це може бути образа, страх чого-небудь, неприємна подія або нав'язливе обговорювання думок вголос. Такий стан нерідко призводить до депресії і потребує грамотних дій, спрямованих на боротьбу з цією проблемою.

Чому виникає невроз нав'язливих думок?


Однією з головних причин виникнення нав'язливих думок є перенесений стрес. Переживши важку ситуацію, людина намагається її забути, але мозок так просто зробити цього не може. Він відтворює різні моменти цієї події в свідомості людини проти його бажання. Психологи називають це посттравматичним неврозом нав'язливих думок.

Другою причиною появи нав'язливих думок вважають наслідки психологічних травм. Багато травм не проходять безслідно і залишають незгладимий слід у психіці. Вони призводять до незначного збою в роботі мозку, що виражається у вигляді нав'язливих думок.

Також нав'язливі думки можуть бути наслідком сильної перевтоми або виснаження нервової системи.

Як позбавитися від нав'язливих думок?


Як позбутися нав'язливих думок


Прийняття нав'язливих думок. Що ви робите, коли нав'язливі думки вас відвідують? Ви щосили намагаєтеся викинути їх з голови і переключитися на щось інше. Але ваші спроби не приносять результату, а лише ускладнюють ситуацію. Думки огортають з неймовірною силою, але ви продовжуєте чинити їм опір.

Ви переборюєте себе, витрачаєте багато сил і енергії, але в підсумку опиняєтеся абсолютно безсилим проти нав'язливих думок. А вони тільки цього і чекають.

Сенс у тому, щоб припинити вести з ними війну. Прийміть нав'язливі думки, як даність, не лякайтеся їх появи і не намагайтеся їх прогнати. Це зробити досить просто, тому вам необхідний стимул. Спробуйте поглянути на проблему з іншого боку і відшукати в ній плюси, яких не помічаєте. Наприклад:
- якщо ви зможете прийняти нав'язливі думки, то опинитеся на півдорозі до перемоги;
- подолання такої проблеми сприяє особистісному зростанню.

Варіанти можуть бути найрізноманітніші, головне, щоб вони підкріплювали вас енергією і прагненням до дії.

Записування думок. Цей спосіб добре допомагає в момент так званої атаки нав'язливих думок.

Заведіть спеціальний зошит, в яку відтепер будете записувати небажані думки. Пишіть думки дослівно, як вони звучать у вашій голові. Записуючи думки, ви звільняєте себе від негативної енергії, яку безпосередньо витрачаєте на них. Ви даєте думкам вийти назовні, а значить, зменшуєте їх тиск зсередини.

Також аналогічним методом є говоріння про нав'язливі думки. Розкажіть своїм близьким або друзям про ситуації, проблеми. Поділіться з ними болісними думками, скажіть про свої почуття і терзання з цього приводу. Ви отримаєте те, що вам так необхідно - підтримку і можливість висловити накопичені емоції.

Створення позитивного образу. Уявіть свою мрію або найрадіснішу подію в житті в найдрібніших подробицях і яскравих фарбах. Наприклад, ви хочете побувати в якій-небудь країні. Уявіть, як ви збираєтеся в поїздку, сідаєте в літак, прилітаєте, гуляєте по красивих вулицях, опиняєтеся на березі піщаного пляжу і насолоджуєтеся життям в прямому сенсі цього слова. Посміхаєтеся? Відчуваєте прилив позитивних емоцій? Відмінно! Тепер запам'ятайте цю картинку, прослухайте її, коли нав'язливі думки починають охоплювати вас. Тільки позитивні образи допомагають переключити увагу і витіснити нав'язливі думки.

Пошук вторинної вигоди. Нав'язливі думки є засобом заперечення або ухилення від якої-небудь іншої проблеми або життєвої обставини. Це досить хороше маскування, яке необхідно розпізнати, щоб позбутися нав'язливих думок.

Подумайте, про що ви забуваєте, коли з'являються небажані думки? Які ще існують проблеми, про які не хочеться думати? Знайдіть ці проблеми і постарайтеся їм дозволити або проаналізувати. Можливо, ви зрозумієте, що більше не відчуваєте несвідомої потреби в нав'язливих думках.

Також вторинна вигода може виступати в якості причини чого-небудь не робити або вважати себе нещасним. Для наочності розглянемо приклад. Людина, що страждає нав'язливими думками, вважає, що він не може влаштуватися на роботу в такому стані. Він переконаний, що знайде підходящу роботу, як тільки вирішить свою проблему. Подивимося на ситуацію з іншого боку. Насправді він не хоче шукати роботу, а нав'язливі думки - лише привід так чинити. Він робить це не навмисне, так як не розуміє справжньої мети свого несвідомого. Якщо він подолає себе і влаштується на роботу, нав'язливі думки поступово залишать його.

Це лише один з прикладів вторинної вигоди, а їх може бути незліченна кількість.

Розслаблення. Нав'язливі думки призводять до сильного напруження, як психологічного, так і фізичного. Щоб впоратися з ними, вам необхідно навчитися розслаблятися.

Ляжте, руки покладіть вздовж тулуба, ноги прямі, голову тримайте прямо. Закрийте очі і постарайтеся розслабитися кожною часточкою свого тіла. Відчуйте, як розслабляються ваші кінцівки, відчуйте, як напруга залишає ваше тіло. Зосередьтеся на позитивних емоціях і спостерігайте за своїм диханням, щоб воно було рівним і спокійним.

Виконуйте цю вправу щодня по 10-15 хвилин. Воно також допомагає зняти втому після робочого дня.

Дотримуючись вищевикладеним радам, ви неодмінно досягнете успіху в боротьбі з цією проблемою. Пам'ятайте, головне у вирішенні будь-якої проблеми - це віра в свої можливості і прагнення до перемоги.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить
Copyright © 2012-2017 при копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове